Kovo 11-oji – MŪSŲ LAISVĖS DIENA

2015-03-12 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

Tarp daugybės eilinių dienų yra ir itin didžios dienos, įpareigojančios suklusti, susimąstyti, išgirsti, pajausti. Tokia yra Kovo 11-oji – MŪSŲ LAISVĖS DIENA. Minėdami 25-ąją mūsų tautos laisvės sukaktį atsiliepėme į pilietines iniciatyvas: dalyvavome akcijoje „Lietuvai ir man“, pirmą kartą organizuotame nacionaliniame konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“, kovo 12 d. jau antrą kartą gimnazijoje organizuotas Nepriklausomybės Atkūrimo dienai skirtas tarpmokyklinis tinklinio turnyras. Kovo 10 d. gimnazijos bendruomenės narius pakvietėme į sukakties proga piliakalnio papėdėje organizuotą renginį „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą…“.

Renginio dalyviai kiek apniukusią antradienio popietę būriavosi gimnazijos kiemelyje ruošdamiesi eisenai prie miestelio pašonėje stūksančio piliakalnio. Eisenos priekyje, nešdami Lietuvos Respublikos vėliavas bei laisvės ugnimi liepsnojančius deglus, žygiavo jaunieji gimnazijos šauliai, už jų rikiavosi gimnazistai, mokytojai, gimnazijos darbuotojai.

Renginį piliakalnio papėdėje pradėjo jaunieji šauliai, įžiebdami laisvės laužą bei pakviesdami sugiedoti Lietuvos Respublikos himną. Tradiciškai šventės dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Kristina Bajevienė.

Šventėje skambėjo visų drauge atliekamos tautinės dainos. Mokiniai dalijosi mintimis apie laisvę, skaitė ant išsilankstytų geltonos, žalios ar raudonos spalvos laisvės laivelių užrašytus palinkėjimus Lietuvai ir jos žmonėms. Įsiamžinome „trispalvėje“ fotografijoje ant piliakalnio laiptų ir išplukdėme laivelius greta esančiame Dūkštos upelio tvenkinyje. Renginį užbaigėme visiems linkėdami didžiuotis savo valstybe, branginti ir puoselėti mūsų tautos nepriklausomybės jausmą.

Būkime verti mūsų protėvių iškovotų pergalių, gamtos dovanojamo grožio, savos kalbos skambėjimo!