Kelionė į Rygą

2018-06-25 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Birželio 12 d. mūsų gimnazijos mokiniai kartu su mokytojais Audrone Vaitkevičiene, Rasa Kitkauskiene, Aida Lukšiene ir Gžegožu Pilecku lankėsi Rygoje. Pirmiausia buvo aplankytas vienas įdomiausių Latvijos muziejų – Rygos automobilių muziejus, kuriame eksponuojama didžiausia ir įvairiausia Baltijos šalyse senųjų motorinių transporto priemonių kolekcija: prabangūs tarybinės vadovybės automobiliai, dėmesio verti lenktyniniai automobiliai bei įspūdinga specialios, krovininės ir karinės technikos kolekcija. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius. Mokiniams nuobodžiauti neleido ir daugybė interaktyvių parodos elementų.

Susipažinę su motorinių priemonių kolekcija, mokiniai kartu su mokytojais nuvyko į kitą ne mažiau lankomą objektą Rygoje – Rygos zoologijos sodą. Šis 20 ha plotą užimantis zoologijos sodas buvo įkurtas XX a. pradžioje, o dabar čia gyvena daugiau kaip 400 rūšių gyvūnų – žinduoliai, paukščiai, žuvys, bestuburiai, amfibijos ir reptilijos. Daugiau kaip 40 šių rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Iš viso čia įkurdinta daugiau kaip 3500 gyvūnų. Vaikai grožėjosi flamingais, papūgų kolekcija, didžiulį įspūdį paliko Žirafų namai ir, aišku, spalvingas tropikų pasaulis – krokodilai, vėžliai, gyvatės, įvairiaspalvės varlės, neregėtos išvaizdos vabalai. Nepaliko abejingų ir apžvalginė ekskursija po Rygos senamiestį. Kupini neišdildomų įspūdžių vėlai vakare visi grįžo namo.
Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Rasa Kitkauskienė