Kaziuko mugė

2014-03-05 Be kategorijos 0

Ilgus šimtmečius gyvuojanti Kaziuko mugė, puoselėjanti tradicinį liaudies meną bei amatus, šių metų kovo 4 d. šurmuliavo ir mūsų mokykloje. Kvapniais kepiniais ir įvairiais rankdarbiais nukrauti stalai viliojo į mugę didelius ir mažus. Darbščios mokinių rankos drožinėjo šaukštus, pynė Kazytei kasytes, lipdė molinius dirbinius, siuvo ir siuvinėjo margaspalves sages. O kiek pasididžiavimo suteikė, širdis šildė ir visų žvilgsnius traukė savomis rankomis surištos verbos. Mugėje kvepėjo ne tik pyragais, bet ir kepamais šventiniais blynais, kuriais galėjo pasistiprinti visi mugės dalyviai. Patys linksmiausi ir ištvermingiausi dainavo, be paliovos trypė smagiausias liaudies polkas ir šokius. Užgavėnių šventėje su trenksmu ir dainomis prie laužo išvaryta iš kiemo žiema.

Muzikos vyresnioji mokytoja Jurgita Voskanienė