„Lituanicos skrydis“

2013-11-18 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

Lapkričio 18 d. istorijos vyresnioji mokytoja Virginija Giedraitytė pakvietė 5-12 klasių mokinius į netradicinę istorijos pamoką, skirtą Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms. Iš ryto susitikimas įvyko su 5-8 klasių, popiet – su 9-12 klasių mokiniais. Susitikimo metu mokiniai turėjo galimybę peržiūrėti Lietuvos aviacijos muziejaus mokinių edukacijai sukurtą dokumentinį filmą „Lituanicos skrydis“ bei dalyvauti jo aptarime.

Aptarimo metu buvo prašoma atsakyti į klausimus, ką naujo mokiniai sužinojo, kuris filmo momentas labiausiai įsiminė, ar mokiniai pritaria teiginiui, jog Darius ir Girėnas yra mūsų tautos didvyriai, kas sektino yra šių dviejų istorinių asmenybių pavyzdyje. Pamokos pabaigoje mokytoja palinkėjo mokiniams išsaugoti žavėjimosi tautos praeitimi, didvyriais, jų nuveiktais darbais jausmą, būti dorais Lietuvos Respublikos piliečiais, žinančiais ir gerbiančiais savo Tėvynės praeitį.