Aštuntokai lankėsi aukščiausiame Lietuvos statinyje

2024-03-12 Be kategorijos 0
Kovo 7 d. 8b klasės mokiniai su klasės vadove Dalia lankėsi Vilniaus Televizijos bokšte, kuris yra aukščiausias statinys Lietuvoje (326,4 m) ir užima garbingą vietą tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų: yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje.
165 m aukštyje esančioje TV bokšto žiedinėje dalyje – 19-ame bokšto aukšte (55-ame aukšte lyginant su daugiabučiais pastatais), įrengta kavinė „Paukščių takas“. Pakilę į ją galėjome mėgautis nuostabia Vilniaus miesto ir jo apylinkių panorama, nes dangus buvo giedras ir saulėtas, tad vaizdas išties buvo įspūdingas. Esant giedram orui Vilniaus miestas ir jo apylinkės pro restorano langus matomos net 50 km spinduliu.
Ekskursijos gidas Gediminas papasakojo ne tik TV bokšto statybos istoriją, bet ir priminė apie kruvinuosius 1991 m. sausio 13 d. įvykius, kai priešindamiesi sovietų agresijai čia žuvo žmonės, atėję ginti mūsų Laisvės…
Šiuo metu vykdomi TV bokšto ir jo prieigų rekonstrukcijos darbai, kurie iki metų pabaigos turėtų būti pabaigti.
Šiai puikiai ekskursijai panaudojome Kultūros paso lėšas.
8b klasės vadovė Dalia Jutelienė