Fotomagijos laboratorija gimnazijoje

2019-10-08 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

Šiandien, pasinaudodami Kultūros paso paslauga, 5-8 klasių mokiniai dalyvavo gimnazijoje VšĮ „Pamėginčius“ organizuotoje edukacijoje „Fotomagijos laboratorija“. Edukacijos metu fotografė Justina Tulaitė supažindino mokinius su vienu seniausių fotografinio vaizdo išgavimo procesų – cianotipija, kitaip vadinamu mėlynuoju saulės atspaudu.

Užsiėmimo pradžioje mokiniams glaustai pristatyta fotografijos istorija, cianotipijos technika bei jos pritaikomumas šiuolaikiniame pasaulyje, o tuomet prasidėjo cianotipinių atspaudukų gamyba. Mokiniai stebėjo, kaip analogiškoje saulei šviesoje bei vėliau pamerkus į vandenį ant specialiu tirpalu padengto popieriaus ryškėja jų pasirinktas vaizdas. Pasigamintus cianotipinius atspaudukus kiekvienas dalyvis išsinešė atminimui.