Išvyka į geriausią 2016 metų spektaklį vaikams

2017-03-28 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

Kovo 26-ąją, tarptautinės teatro dienos išvakarėse, priešmokyklinio ugdymo grupės „Obuoliukai“ vaikai ir kiti gimnazijos teatro mylėtojai drauge su teatro mokytoja Judita Misevičiene lankėsi Nacionaliniame dramos teatre, kur žiūrėjo geriausiu pripažintą 2016 metų spektaklį vaikams „Kaulinis senis ant geležinio kalno“. Magiškas įstabių vaizdų, spalvų ir formų spektaklis, sukurtas pagal Jono Basanavičiaus užrašytą lietuvių pasakojimą  ir Birutės Žilytės iliustracijas, paliko neišdildomą įspūdį ir užminė mįslę: „Apie ką gi spektaklis?“

O spektaklyje „pelės ir žvirblio ginčas dėl mažo grūdo į istoriją įtraukia Sakalą, Sakalas įtraukia Žmogystą, o Žmogysta į nepavydėtiną padėtį pastato savo jauniausią sūnų… netyčia. Visa tai – Kaulinio senio spąstai, kurie galiausiai atsigręžia prieš jį patį. Pirmą kartą iš namų į pasaulį išėjęs Jaunuolis randa ne tik savo kelią įveikti neįveikiamus išbandymus, bet atranda ir kai ką daugiau, ko negalėjo nuspėti nei Kaulinis Senis, nei sūnų išsiuntęs žmogysta“ – paaiškina inscenizacijos autorius ir režisierius Jonas Tertelis.

Teatro mokytoja Judita Misevičienė