„Mūsų Lietuva“ – renginys, skirtas Nepriklausomos Lietuvos Respublikos atkūrimo 20-osioms metinėms paminėti

2010-03-16 Be kategorijos 0

Kovo 9 d. mokykloje minėjome 20-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Respublikos atkūrimo metines. Minėjime dalyvavo ne tik mokyklos bendruomenės nariai, bet ir svečiai iš kaimyninių ugdymo institucijų: Maišiagalos kun. J. Obrembskio, Paberžės „Verdenės“, Paberžės šv. St. Kostkos vidurinių mokyklų bei Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinės mokyklos. Renginio pradžioje sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas, svečius ir bendruomenės narius pasveikino mokyklos direktorė Kristina Bajevienė bei jungtinis mokyklos choras.

Renginį vedė 5 klasės mokinys Maksim Romančenko bei 12 klasės mokinė Marta Butkevič. Maksim paprašė Martos padėti jam suprasti sudėtingą, ilgą laiką buvusios pavergtos, vėliau atgavusios nepriklausomybę mūsų valstybės istoriją ir pritarė Martos siūlymui visiems drauge pavartyti mūsų valstybės istorijos puslapius. Pastaruosiuose buvo atskleistos nepriklausomybės praradimo aplinkybės, tautos pasipriešinimo pavergėjams etapai: partizaninis karas, tylioji rezistencija, prasiveržusi Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio sukelta „dainuojančia revoliucija“, trijų tautų susibūrimas 1989 m. „Baltijos kelyje“ ir, pagaliau, 1990 metų kovo 11-oji, kuomet tautai, o drauge ir visam pasauliui paskelbta, jog atkuriama prieš 5 dešimtmečius Sovietų Sąjungos pavergta mūsų valstybė. Šie istoriniai momentai iliustruoti autentiškomis nuotraukomis, video kadrais, laikmečio dvasią atspindinčiomis dainomis bei šokiais. Renginys užbaigtas mokinių mintimis apie tėvynę, skanduote „Mūsų Lietuva“, jungtinio mokyklos choro atliekama Vytauto Kernagio daina „Baltas paukštis“ bei Maišiagalos kun. J. Obrembskio vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojos Juzefos Rusakevičienės perskaitytomis eilėmis ir prisiminimais.