„Tolerancijos knyga“

2014-11-14 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

Mūsų gimnazija jau devintus metus mini Tarptautinę tolerancijos dieną. Penktus metus maloniai atsiliepiame į Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyvą šią dieną paminėti pilietine iniciatyva „Tolerancijos knyga“. Iniciatyvos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į tolerancijos reikšmę visuomenės gyvenime.

Mokytojai jaunesnių klasių mokiniams padėjo išsiaiškinti, o vyresnių klasių gimnazistams priminė žodžio „Tolerancija“ reikšmę. Klasių valandėlių metu mokytojai supažindino mokinius su pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos knyga“ idėja. Knyga yra nepaprastas daiktas, joje galima rasti visko: išminties, įvairiausių istorijų, pasakų ir tikrų dalykų. Knygos mus moko, pataria, priverčia susimąstyti ir, kaip teigė vienas iš Europos intelektualų, „perskaityta gera knyga gali visam laikui pakeisti žmogaus likimą“. Minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną mokiniai sukūrė „Tolerancijos knygas“, kurios labai įvairios: sudarytos iš mokinių parinktų istorijų apie toleranciją ir netoleranciją, piešinių, paveikslėlių ir iškarpų.