Pažintis su Vilniaus pasienio rinktinės teritorija

2024-02-14 Be kategorijos 0

Vasario 14 dieną, vykdant profesinio orientavimo programą, IIIG ir IVG klasių mokiniai su klasių vadovėmis Aida Lukšiene ir Olga Andrijanoviene lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinėje (Mickūnuose). Ekskursijos metu mokiniai buvo supažindinti su Vilniaus pasienio rinktinės teritorija, vykdoma veikla, apsilankė šaudykloje. Ypatingai didelį įspūdį mokiniams ir mokytojoms paliko tarnybinių šunų pasirodymai. Apie kinologijos padalinį, jo atsiradimą, tarnybinių šunų dresūrą, jai naudojamą įrangą ir pan. kalbėjo kinologė Eglė Ragauskaitė. Mokiniai ne tik detaliai buvo supažindinti su pasieniečių profesija, jai keliamais reikalavimais bei pasieniečių kasdienybe, bet ir su pasieniečio kinologo profesija. Jaunuoliams pristatytos ne tik tarnybinių šunų veislės, papasakota, ko ir kaip yra mokomi tarnybiniai šunys, bet galėjome pamatyti situacijas, kaip šunys randa paslėptus narkotikus. Nuoširdžiai dėkojame Vilniaus pasienio rinktinės darbuotojams, bendruomenės pareigūnams Jolitai Kuncaitienei ir Rolandui Meidui už gražų bei šiltą priėmimą.