Šeštokų išvyka į Signatarų namus

2024-02-07 Be kategorijos 0
Vasario 7 diena, Signatarų namai, Jonas Basanavičius ir… fotografija. Šį svarbų Lietuvai mėnesį 6b klasės mokiniai drauge su klasės vadove Rasuole Chmeliauskiene aplankė vieną svarbiausių Lietuvos istorijai objektų – Signatarų namus. Lietuvos kūrimosi ištakas, aplinkybes ir jos kūrėjus pažinome kitaip, nei siūlo vadovėliai. Dalyvaudami edukacijoje „Kaip pozavo signatarai ir signatarės“ tyrinėjome unikalią Signatarų namų nuotraukų kolekciją, ieškojome jose užfiksuotų istorinių faktų, asmenybių, reiškinių. Edukaciją baigėme „signatariška“ fotosesija kambaryje, kur buvo pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas.
O kaip atsirado fotografija? Kas jos pradininkai? Kaip atrodė pirmosios nuotraukos? Kokie fotoaparato veikimo principai? Atsakymus į šiuos klausimus sužinojome dalyvaudami edukacijoje Energetikos ir technikos muziejuje „Fotografija: pasaulis degtukų dežutėje“. Užsiėmimo metu pasigaminome vienkartinį fotoaparatą ir fotolaboratorijoje ryškinome nuotraukėles. Pasirodo, pasaulis telpa degtukų dėžutėje!
Buvo smagu. Ypač džiaugėsi tie, kuriems nuotraukos pavyko!😉