Europos kalbų diena gimnazijoje

2022-09-27 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Rugsėjo 26 d. gimnazijoje minėjome Europos kalbų dieną. Ryte atvykusius mokinius, mokytojus ir tėvelius 2-4 klasių mokiniai pasveikino įvairiomis Europos kalbomis – gimnazijos įėjimą puošė mokinių darbeliai (mokytoja N. Pukalskienė). 3-4 klasių mokiniai šią dieną turėjo galimybę ,,paskanauti“ nežinomų jiems kalbų. Mokytoja N. Pukalskienė 3a ir 4b klasių mokinius supažindino su vokiečių kalbos įdomybėmis, o “Literatų klubo” narės, IIGa klasės mokinės K. Svorobovič, B. Jakonytė ir V. Kolduba, vadovaujamos mokytojos D. Stapulionienės, vedė prancūzų kalbos pamokėles. Jų metu pradinukai išmoko pasisveikinti prancūziškai, prisistatyti ir pasakyti, kiek jiems metų. Mokiniai išmoko pagrindinių žodžių, palygino prancūzų ir lietuvių kalbos abėcėlę, klausėsi, kaip teisingai reikia tarti raides, dainavo populiarią dainelę „Frere Jacques“, spalvino Eifelio bokštą ir rašė išmoktus žodžius. Pradinukams labai patiko pamokėlės, o IIGa klasės mokinės liko labai patenkintos suteikta galimybe išbandyti mokytojo profesiją. 5-IIG, IVG klasių mokiniai (mokytojos D. Jutelienė, I. Krenciuvienė, D. Čatrauskienė) dalyvavo viktorinoje. Jie ne tik atsakė į klausimus apie Europos šalis, kalbas, patiekalus, bet ir varžėsi greitakalbių, mįslių konkursuose. Azarto ir gerų emocijų netrūko, o nugalėjusioms komandoms buvo įteikti diplomai.
Dėkoju viktorinos vedėjams (Kazimierui, Aistei, Dominykai, Eimantui, Deividui, Rūtai, Karinai, Adrijanai, Hektorui ir Haroldui), mokiniams, kurie aktyviai dalyvavo veiklose, taip pat Humanitarinių dalykų mokytojų metodinės grupės mokytojoms, organizavusioms šį renginį.
Humanitarinių dalykų mokytojų metodinės grupės pirmininkė D. Čatrauskienė