Rusų kalbos pamoka A. Puškino muziejuje

2022-05-09 Be kategorijos 0
Gegužės 5 d. IGa ir IGb klasių mokiniai drauge su rusų kalbos mokytoja Danute Stapulioniene vyko į Literatūrinį A. Puškino muziejų, įsteigtą buvusiame Grigorijaus ir Varvaros Puškinų Markučių dvaro gyvenamajame name. Jame eksponuojami baldai, puošti Puškinų giminės herbais ir monogramomis, nuotraukos, nemažai namų apyvokos daiktų ir dailės kūrinių. Muziejuje saugoma daugiau nei 8000 eksponatų. Ekskursija po muziejų rusų kalba buvo labai įdomi ir įtraukianti. Mokiniai sužinojo daug įdomių tuometinių dalykų ir pagilino žinias apie A. Puškino gyvenimą. Po ekskursijos dalyvavo edukacijoje „A. Puškino pasakos“ , kurios metu prisiminė pasaką apie auksinę žuvelę, atliko užduotis individualiai ir grupėse.
Grįžtant į namus, aplankėme Čiunės Sugiharos sakurų sodą. Tai Japonijos vyriausybės dovana Lietuvai ir Vilniaus miestui siekiant pagerbti žmogų, išgelbėjusį virš 6000 Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydų tautybės žmonių gyvybes. Kasmet baltais ir rausvais žiedais prasiskleidusios sakuros džiugina čia atvykstančius. Mokiniai ne tik grožėjosi parku, bet ir fotografavosi atminčiai.
Rusų kalbos vyresnioji mokytoja Danutė Stapulionienė