Mažosios Velykėlės

2022-04-25 Be kategorijos 0
Praūžė viena gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykos. Tačiau su jomis šventės nesibaigia. Pagal senovės papročius visa savaitė yra skirta Velykoms – velykinė savaitė. O galiausiai ir Atvelykio šventei. Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų, aštuntoji diena, užbaigianti velykinę savaitę. Jis dar vadinamas Mažosiomis Velykėlėmis. Tai tarsi šv. Velykų aidas, o didžiausias dėmesys per Atvelykį kreipiamas į mažuosius t.y. į vaikus. Tai Vaikų Velykėlės. Pagrindinis personažas – Velykų Bobutė. Velykė visus vaikus per Atvelykį apdovanodavo margučiu. Seniau vaikai iš vakaro padarydavo lizdelius, į kuriuos Velykė ir įdėdavo margučius. Pagal lietuviškus papročius per Atvelykį reikėdavo numarginti visus tos savaitės rastus ir surinktus kiaušinius, kuriuos per savaitę sudėjo vištos.
1a klasės mokiniai šventėms taip pat primargino puikių margučių. Drauge su mokytoja Sonata Verbaitiene apsilankė Maišiagalos tradicinių amatų centre, kur dalyvavo velykinėje edukacijoje „Velykinės dekoracijos atlikimas. Tapyba ant kiaušinio“. Nuostabių spalvų dažai, tikslūs potėpiai ir labai kruopštus darbas. Pirmokai primargino labai šaunių margučių, kurie tiko papuošti namus ir šventinį stalą.
1a klasės mokytoja Sonata Verbaitienė