1a klasės išvyka į Lietuvos nacionalinį muziejų

2021-11-30 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Lapkričio 26 d. 1a klasės mokiniai kartu su mokytoja Sonata Verbaitiene lankėsi Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir dalyvavo edukacijose „Pirmą kartą muziejuje“ bei „Vaikai ir žaislai“. Pirmosios edukacijos metu vaikai aplankė senienų muziejaus istorijai skirtą salę, kurioje gausu eksponatų iš įvairių epochų. Vaikai sužinojo, kas ir kodėl kuria muziejus, kaip atsiranda kolekcijos, kaip į muziejų atkeliavo eksponatai iš įvairių vietų. Vaikai, imituodami mokslininkus, atliko tyrinėjimo užduotis, sužinojo, kaip galima atpažinti valdovus portretuose, tyrinėjo grafo Tiškevičiaus ir jo bendražygių surinktas kolekcijas. Pirmokams patiko vieno žirgo traukiamos rogės, kadaise priklausiusios grafams Tiškevičiams, seno burinio laivo modelis, didžiulis pilnas darbininkų malūnas ir dar daug kitų įdomių eksponatų.
Edukacijos „Vaikai ir žaislai“ metu pirmokai buvo supažindinti su senojo Lietuvos kaimo aplinka, su senaisiais kaimo vaikų žaidimais ir žaislais, sužinojo, kokie buvo suaugusių ir vaikų darbai. Mokiniai turėjo galimybę pažaisti su autentiškomis senųjų žaislų kopijomis, patyrinėti, kaip ir iš kokių medžiagų jie buvo gaminami, palyginti juos su savo žaislais ir žaidimais. Vaikai ir patys pasigamino žaisliuką „Vilkelis“, kurį kantriai mokėsi sukti. Užsiėmimo pabaigoje edukatorė pasekė pasaką „Vėjas ir moteris“, parodė, kaip veikia senasis malūnas.
Ši kelionė buvo pažinimo, istorijos, draugystės ir gražaus bendravimo pamoka.
1a klasės mokytoja Sonata Verbaitienė