8a klasė ieškojo atsakymo į klausimą „Kaip gimsta įstatymai?“

2021-09-30 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Rugsėjo 29 d. 8a klasės mokiniai drauge su klasės vadove Martyna Juodeškiene vyko į ekskursiją, kurios metu aplankė Lietuvos Respublikos Seimą ir Valstybės pažinimo centrą. Seime mokiniai susipažino su šia valdžios institucija, aplankė Seimo posėdžių salę, susipažino su Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimui svarbiomis erdvėmis – Kovo 11-osios Akto sale, Konstitucijos sale, Laisvės gynėjų galerija. Vėliau mokiniai dalyvavo edukacijoje „Kaip gimsta įstatymai“. Jos metu aštuntokai tapo Seimo nariais, priiminėjo įstatymus taip susipažindami su parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje.
Valstybės pažinimo centre mokiniai dalyvavo edukacijoje „Ką gali pilietis”. Vaikai ieškojo atsakymų į svarbius klausimus: kaip skirtingose pasaulio valstybėse tampama piliečiu, ką reiškia būti pilietišku, kokios mūsų įstatymiškai apibrėžtos teisės ir pareigos, kaip kiekvienas mūsų gali aktyviai įsitraukti į valstybės kūrimą.