Konferencija-tiriamųjų darbų pristatymas

2019-03-26 Be kategorijos 0

Kovo 6 d. mūsų gimnazijoje  vyko konferencija ,,Lietuvos vietovardžiai‘‘, ,,Maišiagalos asmenvardžiai‘‘, kurią organizavo lietuvių  kalbos mokytojos  Daiva Čatrauskienė ir Rasa Kitkauskienė. IG  klasės mokiniai pristatė parengtus pranešimus: ,,Šmaikščiausi Lietuvos vietovardžiai“ (M. Romančenko, D. Borkovski, A. Gaurilčikas), ,,Iš vandenvardžių kilę vietovardžiai“ (K. Batulevičius, E. Kovalevskij, M. Fedotekov),  ,,Užsienis Lietuvoje“ (M. Šufinskaitė, N. Kim, L. Počepovič, D. Kasparas).
IG ir II G klasių mokiniai skaitė pranešimus apie Maišiagalos gyventojų pavardes:
,,Maišiagalos pavardžių slavinimas“( R. Dulkė IG klasė), ,,Maišiagalos asmenvardžių kilmė“ (A. Dulkė IIG klasė),  ,,Maišiagalos asmenvardžių daryba (D. Gaiden IIG klasė). Mokiniai  atsakinėjo į dalyvių pateiktus klausimus, vyko konferencijos aptarimas, visi dalinosi įspūdžiais.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja D. Čatrauskienė