Renginiai

RENGINIAI



2023 m. m. – 2024 m. m.



Voro vestuvės

Apniūkusią spalio 25-ąją dieną bibliotekininkė J. Kurauskienė aplankė priešmokyklinukus ir  pasiūlė pasiklausyti įdomios J. Marcinkevičiaus istorijos apie godų vorą. Mažieji įdėmiai klausėsi garsinio skaitymo, o vėliau aktyviai dalyvavo aptariant ką išgirdo ir sužinojo.  Vėliau mažieji paniro į kūrybinę veiklą – audė voro tinklą ir juose apgyvendino vieną ar du voriukus. Atsakingas ir kruopštus darbas buvo apdovanotas smulkia, bet malonia dovanėle – voriuku. Mažieji dar ilgai džiaugėsi dovanėlėmis bei savo ir draugų atliktais darbeliais.


Pirmokų pažintis su biblioteka

Spalio 17 dieną 1a klasės mokiniai kartu su mokytoja V. Palšyte – Lašiene aplankė gimnazijos biblioteką, norėdami daugiau sužinoti apie įvairiaspalves knygeles. Bibliotekininkė J. Kurauskienė papasakojo būsimiems skaitytojams apie biblioteką, supažindino su tvarką ir taisyklėmis, paaiškino bei parodė kur ir kaip reikėtų ieškoti tinkamų knygų. Išklausę instruktažo mažieji skaitytojai noriai ieškojo knygučių, vartė jas, džiaugėsi gražiomis iliustracijomis, rinkosi ir skaitė. Išeidami pirmokai pažadėjo kuo greičiau perskaityti išsirinktą knygelę ir sugrįžti kitos.


Kas yra mokykla?

Rugsėjo 26 dieną mokytojos l. Kazlauskienė ir G. Meržinskienė pakvietė bibliotekininkę J. Kurauskienę aplankyti pačius mažiausius gimnazijos bendruomenės narius. Ryto rato metu bibliotekininkė su mažaisiais kalbėjo apie tai, kuo svarbi mokyklą, ir truputį drauge pasvajojo, kas būtų jei mokyklos nebūtų. Priešmokyklinukai noriai dalinosi mintimis kas jiems yra mokykla, ką joje galima nuveikti ir ko išmokti.  Vėliau bibliotekininkė pristatė mažiesiems italų autoriaus L. Tartolini knygą „Kas yra mokykla“. Išklausę pasakojimo kartu nusprendėme, kad mokykla – tai  vieta, kur ne tik galime susirasti naujų draugų, bet mokomės svajoti, kurti, dalintis, rasti bendrų veiklų, įgauti naujų žinių ir smagiai leisti laiką. Po draugiškų diskusijų priešmokyklinukai paniro į kūrybinę veiklą, kurios metu piešė savo mokyklą, o vėliau džiaugėsi iškabintais stende savo piešiniais.



2022 m. m. – 2023 m. m.



Tėčio diena

Tėti, tėti, kaip gera man tave turėti… Šiuos šiltus ir reikšmingus žodžius užrašė 1a ir 2b klasės mokiniai savo rankų darbo atvirukuose. Gegužės mėnesį sveikinome mamas, o visai netrukus sveikinsime ir tėčius. Juk tėtis tikrai ne mažiau nusipelnė būti pasveikintas ir apdovanotas ypatingu mūsų dėmesiu. Tad norėdami paminėti tėčio dieną 1a ir 2b klasės mokiniai su mokytojomis J. Malinauskiene, L. Maslinskiene lankėsi gimnazijos bibliotekoje, kur  bibliotekininkė J. Kurauskienė kvietė pasiklausyti eilėraščių, šmaikščios istorijos apie meškinų tėčio ir sūnaus linksmai praleistą dieną. Taip pat su mokiniais aptarėme šventės atsiradimo istoriją bei gaminome dovanėlę.  O jau pirmąjį birželio sekmadienį skubėsime su dovanėlėmis pas savo tėčius.


Laukiant Šv. Velykų

Balandžio 5-7 dienomis priešmokyklinukai,  1a ir 3a klasių mokiniai su mokytojomis ir bibliotekininke J. Kurauskiene ruošėsi gražiausiai pavasario šventei – Šventom Velykom.  Patys mažiausieji buvo pakviesti į biblioteką pasiklausyti trumpų velykinių istorijų. Čia pasidalinome mintimis kaip švenčia šeimose Velykas, kokių dovanėlių atneša Velykė. Priešmokyklinukai gamino velykinius atvirukus, o su trečiokais – velykinę vištą – dovanėlę. Visi dirbo išsijuosę ir atsiraitoję rankoves… Šiais gražiais rankų darbo dovanėlėmis mokiniai žadėjo pradžiuginti savo artimuosius ir draugus.


Pirmoji pažintis su biblioteka

Sausio 20 dieną 1a ir 1b klasės mokiniai kartu su mokytojomis J. Malinauskiene ir R. Barutyte aplankė gimnazijos biblioteką, kad sužinotų kur gyvena įvairiaspalvės knygelės. Bibliotekininkė J. Kurauskienė supažindino būsimuosius skaitytojus su bibliotekos tvarka, papasakojo kaip joje reikėtų elgtis,  paaiškino bei parodė kur reikėtų ieškoti tinkamų pagal amžių knygelių. Išklausę instruktažo, mažieji leidosi į knygų paieškas. Vaikai ne tik galėjo pavartyti knygelės, pasidžiaugti gražiomis iliustracijomis, bet ir turėjo surasti netinkamo elgesio su knyga pėdsakų. Radę, rodėme vieni kitiems bei aiškinomės, kaip derėtų elgtis, kad tokių nepageidaujamų pėdsakų būtų kuo mažiau. Vėliau pirmokėliai buvo pakviesti pasiklausyti ištraukos iš K. Kasparavičiaus knygos „Tinginių šalis“. Išsirinkę patikusią knygelę, mažieji skaitytojai pažadėjo kuo greičiau perskaityti išsirinktas knygeles, nepamiršti lankytis bibliotekoje ir niekada nekeliauti  į tinginių šalį.


D. Kandrotienė „Besmegeniai ir dingusios nosys“

Gruodžio 21 d. bibliotekininkė J. Kurauskienė lankėsi 4a klasėje, kur pristatė naują lietuvių rašytojos D. Kandrotienės knygą „Besmegeniai ir dingusios nosys“. Ketvirtokai puikiai žinojo, jog besmegeniai nulipdyti iš sniego, kad jų nosys – tai morkos ir kad šie stovi ramūs, niekur nekeliauja, nieko nedirba ir neturi pinigų. Tačiau ši kalėdinė istorija apie padūkusius ir smalsius besmegenius, kurie užsnūdę prarado savo nosis, ieškojo vagių, o galiausiai – šie keturi gudruoliai suradę tuščius plastiko ir stiklo butelius bei skardines, pridavę į taros supirkimo automatą ir už gautus pinigėlius padėjo alkaniems žvėreliams. Išklausę apsakymą su mokiniais padarėme išvadą – nesvarbu, kokia yra tavo nosis, svarbiausia – kokia yra širdis. Šią istoriją vaikai iliustravo savo piešiniuose bei surengė darbelių parodą.


„Kalėdinė bibliotekėlė,  B. Davies „Snaigė“

Gruodžio 21d. gimnazijos bibliotekoje lankėsi patys mažiausieji skaitytojai, kuriems buvo pristatyta „Kalėdinė bibliotekėlė“. Čia su priešmokyklinukais pavartėme kalėdines knygeles, pasidalinome mintimis apie artėjančias šventes, jų šeimose puoselėjančias tradicijas bei laukiamas dovanas iš Kalėdų senelio. Sugrįžus į klasę visi buvo pakviesti pasiklausyti B. Davies garsinio skaitymo „Snaigė“. Išklausę istoriją išsiaiškinome, kad maža balta snaigė, gimusi vieną žiemos naktį, tapo ypatinga Kalėdine žvaigžde mažos mergaitės šeimoje. Toliau mažiesiems buvo pasiūlyta kūrybinė  užduotis – pagaminti nykštukus. Priešmokyklinukai susikaupę kirpo, klijavo … ir pagamino daug Kalėdų senelio padėjėjų – nykštukų, kuriais papuošė klasės stendą.


Kalėdinis žaisliukas

Kalėdos jau ne už kalnų, o kiekvienuose namuose jau stovi eglutė papuošta įvairiausiais žaislais. Vieni jų – seni, dar senelių laikų, kiti – pirkti tik šiemet, tačiau niekas nesiginčys, kad labiausiai traukiantys akį – rankų darbo žaisliukai. Juos pasigaminti nėra labai sunku, vienintelė užduotis – žinoti kaip gaminti papuošimus. Todėl gruodžio 16 ir 19 dienomis 3a, 4a ir 8 klasėse mokiniai kartu su bibliotekininke Jolanta gamino kalėdinius žaisliukus.
Bibliotekininkė  rodė žingsnis po žingsnio kaip pasigaminti žaisliuką. Klausydamiesi adventinių dainų mokiniai atsiraitoję rankoves kibo į darbą.  Išmokę šios technikos vaikai prisidėjo puošiant ne tik mokyklos eglutę, bet ir  padabino žaliaskares namuose. Mokiniai džiaugėsi turiningai, bei kūrybingai praleistu laiku ir tviskančiais žaisliukais.


Laukiant Kalėdų…

Gruodžio 5-9 dienomis 4a klasės mokiniai kartu su bibliotekininke ir mokytojomis pradėjo ruoštis gražiausioms metų šventėms.  Vaikai su mokytojomis pynė didelį vainiką iš eglės šakelių, gamino besmegenių vainiką, kuris papuošė klasės duris, karpė dekoratyvines eglutes bei kalėdinių namelių miestelį, vyniojo didelius margaspalvius saldainius ir svajojo apie būsimas Kalėdų senelio dovanas. Nepamiršom pagaminti kitokią  adventinę – kalėdinę dekoraciją, kurioje esančios žvakės simbolizavo adventinio laikotarpio 4 savaites.  Belaukiant Šv. Kalėdų uždegdavome po žvakę ir skaitėme B. Ferrero skaitinius skirtus Kalėdų laukimui.



2021 m. m. – 2022 m. m.



Tėčio diena

Tėti, tėti, būk šalia,
Tėti, tėti – visada.
Apkabink, kai man sunku,
Nuramink, kai aš liūdžiu.
Pasakyti tau „myliu“
Man taip lengva ir smagu.

Tai viena iš dviejų ypatingų dienų metuose, kai patiems brangiausiems ir artimiausiems žmonėms – tėčiams ir  seneliams galime  išreikšti dėkingumą, meilę ir pagarbą, kad rūpinasi ir formuoja mūsų pasaulį, kol įgyjame savarankiškų gebėjimų ir atsakomybės jausmą. Tad birželio 2 dieną bibliotekininkė J. Kurauskienė lankėsi 3a klasėje ir pasakojo apie Tėvo dienos šventę. Trečiokai sužinojo, kad pirmieji šią šventę pradėjo švęsti JAV bei kaip ši diena minima kitose šalyse. Vėliau mokiniai klausėsi nuotaikingos  suomių rašytojo M. Majaluoma  ištraukos „Tėti, eime grybauti!”. Mokiniai išklausę nuotaikingos istorijos nusprendė, kad tėtis yra šaunus, nes po sunkios dienos nepaprastą pasivaikščiojimą po mišką, neverčia įsimintinu ir juokingu nuotykiu. Po nuotaikingo pasakojimo trečiokai gamino atvirukus ir užrašė šilčiausius palinkėjimus.


Mamos diena

Kol esame maži – esi mums visas pasaulis.
Kai užaugame, tavo meilė ir rūpestis kasdien lydi mūsų žingsnius ir linki sėkmės.
Motinos diena – gražiausia pavasario šventė, skirta pagerbti, palepinti brangiausius žmones – mamas, močiutes. Ilgiausiai prisimename tai, ką išgirstame sėdėdami ant mamos kelių…
Kartą metuose, kai saulė lepina mus pirmaisiais spinduliais 2a, 3a ir 4b klasės mokiniai ruošėsi padėkoti savo mamoms ir išreikšti meilę eiliuotais poetų žodžiais. Vaikai sužinojo iš kur atsirado tradicija švęsti mamos dieną, išgirdo kuo išsiskiria kai kurios šalys savo šventimo tradicijomis.
Vaikai su meile, pagarba ir begaliniu kruopštumu gamino gėles, norėdami padėkoti už visus patirtus sunkumus, rūpestį, begalinę meilę, visas išlietas ašaras. Tegul gražiausi pavasario žiedai papuoš Mamų rankas, o mūsų meilė ir dėkingumas sušildys joms širdį.


Užgavėnės

Pirmąją pavasario dieną 3a klasės mokytoja V. Palšytė-Lašienė ir bibliotekininkė J. Kurauskienė prisiminė bei kalbėjo apie Užgavėnes. Bibliotekininkė trečiokams pristatė nuotaikingą pasakojimą apie žiemos išvarymo šventę ir jos papročius. Vaikai įdėmiai klausėsi pasakojimo, dalyvavo minčių lietuje,  gamino nuotaikingas velnių kaukes.
Po kruopštaus darbo trečiokai suruošė vaišių stalą, mėgavosi blynais įvairiais skanumynais ir varė žiemą iš kiemo.


D. Šukys „Ką mėgsta Kalėdų senelis“

Gruodžio 22 ir 23 dienomis bibliotekininkė J. Kurauskienė lankėsi 3a ir 4 klasėse.  Kalbėjomės apie artėjančias šventes – Kalėdas, jų reikšmę. Mokiniai pasidalino mintimis apie jų šeimose puoselėjamas tradicijas. Vėliau visi buvo pakviesti pasiklausyti lietuvių rašytojo D. Šukio garsinio skaitymo „Ką mėgsta Kalėdų senelis“. Išklausę apsakymą bei išsakę savo mintis apie Kalėdų senelio pomėgius su mokiniais padarėme išvadą – Kalėdų senelis mėgsta visiems dalinti dovanas. Mokiniams buvo pasiūlyta neįprasta kūrybinė užduotis – ant jūros akmenukų nupiešti žiemos švenčių personažus.


„Kalėdos! Kalėdos!”

Gruodžio 22 d. gimnazijos bibliotekoje lankėsi patys mažiausieji skaitytojai, kuriems buvo pristatyta „Kalėdinė bibliotekėlė“. Su priešmokyklinukais buvo kalbama apie Kalėdas, jos tradicijas, jų reikšmę, dovanas.  Vėliau pirmokėliai susidomėję klausėsi K. Kasparavičiaus garsinio skaitymo „Kalėdos! Kalėdos!”. Trumpai aptarę pasakojimą, mažųjų veikla persikėlė į klasę, kur buvo pakviesti pagaminti atviruką. Žingsnis po žingsnio ir spalvoti popieriaus lapai virto dailiais atvirukais, kuriais mažieji galėjo pradžiuginti draugus bei artimuosius.



2020 m. m. – 2021 m. m.



PUG pažintis su biblioteka, garsinis skaitymas „Voro vestuvės“

Apniūkusį priešhelovyninį ketvirtadienį bibliotekininkė J. Kurauskienė pasikvietė į svečius pačius mažiausius gimnazijos bendruomenės  narius į svečius. Bibliotekininkė supažindino mažuosius su biblioteka ir joje esančiomis įvairiaspalvėmis  knygutėmis bei pasiūlė pasiklausyti įdomios J. Marcinkevičiaus istorijos apie godų vorą. Mažieji įdėmiai klausėsi garsinio skaitymo, o vėliau aktyviai dalyvavo aptariant ką išgirdo ir sužinojo. Sugrįžę į grupę PUG auklėtiniai įdėmiai klausėsi ir žingsnis po žingsnio piešė voratinklį su voru. Mažųjų voratinkliuose apsigyveno patys gražiausi voriukai.


Pirmokų pažintis su biblioteka

Spalio 7 dieną šurmulingai nusiteikę 1b klasės mokiniai su mokytoja L. Maslinskiene lankėsi gimnazijos bibliotekoje. Bibliotekininkė papasakojo pirmokams apie biblioteką,   kaip joje reikėtų elgtis, paaiškino ir parodė kur ir kaip reikėtų orientuotis ir ieškoti pagal savo amžių tinkamų knygų. Išklausę naujų pamokymų ir patarimų, būsimieji skaitytojai leidosi į knygų paieškas. Čia jiems patarinėjo ne tik bibliotekininkė, bet ir mokytoja Laimutė. Vėliau pirmokai buvo pakviesti pasiklausyti K. Kasparavičiaus garsinio apsakymų skaitymo apie parkerį ir skrendančias knygas. Mokiniai atliko ir kūrybinę užduotį – piešė patį gražiausią parkerį ir knygutę. Linksmi ir laimingi naujomis knygutėmis bei ryškiais piešiniais pirmokai išskubėjo ir žadėjo netrukus vėl sugrįžti.


Kepenienė „Madingiausias krokodilas“

Rugsėjo 21 dieną Jolanta Kurauskienė lankėsi 3a klasėje. Bibliotekininkė pristatė vieną iš populiariausių lietuvių rašytojų A. Kepenienę bei supažindino su jos kūryba. Trečiokai klausėsi garsinio skaitymo apie „Madingiausią krokodilą“. Buvo ne tik skaitoma, bet ir aktyviai diskutuojama, kodėl gi šis krokodilas madingiausias. Diskusijos metu mokiniai noriai reiškė savo mintis. Po įnirtingų  diskusijų mokiniai paniro į kūrybinę veiklą, kurios metu piešė pasirinktas raides ir dekoravo jas madingiausiomis detalėmis.  Trečiokai džiaugėsi ir ilgai dar aptarinėjo savo ir draugų darbelius, kuriais papuošė savo klasę.


Tėvo diena

Artėja pirmasis birželio sekmadienis… netrukus sveikinsime tėčius.  Tai viena iš ypatingų dienų, kai galime padėkoti tėčiams už jų dėmesį, meilę, rūpestį. Tad gegužės 31 ir birželio 3 dienomis, norėdami paminėti šią šventę, 1a ir 1b klasės mokinius aplankė bibliotekininkė J. Kurauskienė ir su mažaisiais kalbėjo apie tėčio dieną, jos apsiradimo ištakas. Pirmokai noriai dalinosi mintimis, kaip šie savo šeimose švenčia tėčio dieną. Vėliau skaitėme eiliuotą  K. Janouch pasakojimą „Ingrida ir tėtis“ bei keletą eilėraščių. Išklausę draugiškai nusprendėme, kad kiekvienam jo tėtis – pats svarbiausias. Pabaigai mokiniams buvo pasiūlyta kūrybinė užduotis – pagaminti atviruką ir užrašyti gražiausius palinkėjimus. Visi pirmokai džiaugėsi pagamintais atvirukais.


Šilčiausi žodžiai Mamai

                                                          Aš – Motina, aš obelis, vaikų aš sielos medis,
                                                          Apglėbęs savo vaisių šakomis,
                                                          Tik mano meilė juos tolybėj gelbės !
                                                          Jiems mano meilė, viltys ir širdis !

Ir vėl artėja gegužė… Jau ir miškai puošiasi žibuoklėm, ir saulės spinduliai, kasdien vis labiau džiugindami, pranašauja artėjančią Mamos dieną.  Ši diena turbūt viena svarbiausių dienų kiekvieno žmogaus gyvenime. Tad kovo 28 dieną, norėdami paminėti šią šventę, PUG auklėtinius aplankė bibliotekininkė J. Kurauskienė ir su mažaisiais kalbėjo apie Mamų dieną, skaitė K. Kasparavičiaus apsakymą „Dryžuota istorija“ bei ruošė dovanėlę. Priešmokyklinukai su didžiule meile ir kruopštumu, padedami bibliotekininkės ir mokytojos L. Kazlauskienės, darė atvirukus bei rašė šilčiausius žodžius. Mažieji džiaugėsi prasmingai praleistu laiku bei pagamintom dovanėlėm.


Šiaurės šalių literatūros savaitė

Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, sutartu laiku susiburiame ir skaitome…

Knygos kviečia bet kurio amžiaus žmogų atversti ir atskleisti paslaptį. Skaitymo džiaugsmą atradęs vaikas turi galimybę akimirksniu persikelti į žaismingą pasakų, nerealių istorijų pasaulį.

Lapkričio 9-15 dienomis daugiau kaip 200 mokyklų, bibliotekų, kitų kultūros ir švietimo organizacijų visame Šiaurės ir Baltijos šalių regione mažus ir didelius knygų mylėtojus pakviečia į garsinius Šiaurės šalių autorių knygų skaitymus. Tokia pagrindinė, jau trečią dešimtmetį gyvuojanti Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja, kuri puoselėjama ir mūsų gimnazijoje jau penktus metus. Organizuojami garsiniai Šiaurės šalių autorių knygų ištraukų skaitymai pradinių klasių mokiniams. Šių metų literatūros savaitės tema – Šiaurės šalys ir pasaulis. Šiemet skaitymams buvo pasiūlyta norvegų autorės K. Roskifte ištrauka „Visi iki vieno“. Klausytojus bibliotekininkė kvietė pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir rasti šiame pasaulyje savo vietą. Juk kiekvienas iš mūsų kuria savo unikalų pasaulį su visomis savo žemiškomis savybėmis, kurios dažnai vienija, bet neretai ir išskiria.

Pradinių klasių mokiniai išklausę norvegų autorės ištrauką  kartu su mokytojomis gamino plakatus, kuriuose bandė perteikti savo suvokimą, ką reiškia būti pasaulio piliečiu. Kiekvieno darbe atsispindėjo savitumas ir individualumas. Šiais nuostabiais darbais mes galime pasidžiaugti šiuo sudėtingu laikotarpiu.


Saulėtą spalio 22 d. popietę bibliotekininkė Jolanta Kurauskienė aplankė 2a klasės mokinius ir skaitė trumpą gamtininko poeto S. Paltanavičiaus ištrauką iš knygos  ,,Ežiuko sapnai“, kurioje poetas pristato ežiuko svajones rudeniniame miške. Bibliotekininkė nuosekliai parodė kaip reikia kruopščiai ir tvarkingai nutapyti ežiukus. Antrokai susidomėję, žingsnis po žingsnio , tapė savo darbelius. Darbeliai pranoko vaikų lūkesčius.

Džiaugiamės pravesta edukacija ir klasėje papuoštu stendu.


PUG pažintis su biblioteka, garsinis skaitymas “ Pelėda“

Rudenišką spalio 9 –osios rytą PUG auklėtiniai lankėsi bibliotekoje, kad sužinotų kur gyvena įvairiaspalvės knygelės. Juos pasitikusi bibliotekininkė papasakojo  apie biblioteką ir pasiūlė pasiklausyti įdomios istorijos apie pelėdą iš K. Kasparavičiaus knygos „Apie gyvūnus“. Prieš pradedant garsinį skaitymą, bibliotekininkė išsiaiškino ką vaikai žino apie šį paukštį. Mažiesiems buvo papasakota išsamiau apie šį naktinį skrajūną: kaip atskirti pelėdą nuo apuoko, kokių rūšių būna, kuo minta, kur gyvena ir daug kitų negirdėtų faktų. Pažintį užbaigėme kūrybiniais darbeliais.


„Kurmis ir skėtis“

Besidžiaugiant šiltomis rudens dienomis bibliotekininkė J. Kurauskienė rugsėjo 30 d. ir spalio 5 d. surengė 2A ir 4B klasės mokiniams rudenišką garsinį skaitymą, kurio metu pristatė  čekų rašytojo Z. Miler‘io knygą „Kurmis ir skėtis“. Garsinio skaitymo metu mokiniai ne tik klausėsi skaitomo kūrinio, bet ir  žiūrėjo pagal knygą sukurtą animacinį filmą, dalyvavo minčių lietuje, ieškojo skirtumų ir panašumų. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai iliustravo šios knygos pagrindinį herojų.

Kviečiame apžiūrėti bibliotekoje eksponuojamų darbų parodą.



2019-2020 m. m.



Sniego senis

Gruodžio 13 dieną 2b klasės mokiniai su mokytoja J. Malinauskiene lankėsi gimnazijos bibliotekoje, kur buvo pristatyta kalėdinė bibliotekėlė. Susitikimo metu su mokiniais taip pat kalbėjome apie artėjančias šventes, nagrinėjome kalėdinį stendą. Vėliau veikla persikėlė į klasę, kur antrokai klausėsi K. Kasparavičiaus apie „Sniego senį“ garsinio skaitymo.  Mokiniams buvo pasiūlyta neįprasta kūrybinė užduotis – ant jūros akmenukų nupiešti sniego senį.


Šiaurės šalių literatūros savaitė

„Pepė švenčia gimtadienį“

Darganotą lapkričio 14 d.  rytą į gimnazijos biblioteką sugužėjo 1a, 1b klasės mokiniai su mokytojom V. Palšyte-Lašiene ir O. Zemeckiene. Bibliotekininkė J. Kurauskienė trumpai papasakojo apie Šiaurės šalių savaitę: kad šiemet literatūros tema – šventės Šiaurės šalyse. Bibliotekininkė pakvietė pasiklausyti siūlomos švedų rašytojos A. Lindgren ištraukos „Pepė Ilgakojinė“ ir sudalyvauti gimtadienio šventėje, surengtoje Pepės, kurioje buvo Tomis, Anika, arklys ir ponas Nilsonas. Paskaitę ištrauką, vaikai piešė Pepės gimtadienį.

Lapkričio 15 d. bibliotekininkė su Pepės istorija aplankė mažiausius gimnazijoje – priešmokyklinukus. Išklausę ištraukos apie Pepės gimtadienį, vaikai kūrė nuotaikingus kvietimus į šią šventę.

Kviečiame apžiūrėti bibliotekoje eksponuojama mažųjų kūrybą.


Kaliausiukas

Lapkričio 7 dieną 2b klasės mokiniai su mokytoja J. Malinauskiene dalyvavo netradicinėje bibliotekininkės organizuotoje veikloje. Su mokiniais kalbėjome apie rudenį, dovanojamą gausų derlių ir jo saugotoją. O tai – gražuolė kaliausė. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: viktorinoje gamtos pažinimo tema, minė mįsles, klausėsi K. Kasparavičiaus apsakymo apie „Kaliausę“ garsinio skaitymo. Vėliau mokiniai atliko kūrybinę užduotį – gamino savo daržui ,,Kaliausiuką“, kuris papuošė klasės erdvę.


Grybų karas

Spalio 17 dieną šurmulingi 3b klasės mokiniai su mokytoja L. Maslinskiene lankėsi bibliotekoje. Bibliotekininkė klausinėjo vaikus, ką jie žino apie grybus, t.y. kur galima rasti, kokių grybų rūšių žino, kaip pasielgti, jei nepažįsti šio grybo ir t.t. Trečiokai vartė enciklopedijas, kuriose rado keisčiausių neregėtų nematytų rūšių grybų. Vėliau mokiniai klausėsi eiliuotos J. Marcinkevičiaus pasakos „Grybų karas“. Bibliotekininkė paprašė įdėmiai klausyti ir pamėginti suskaičiuoti, kiek ir kokių grybų autorius paminėjo šiame kūrinyje. Su užduotimi trečiokai susidorojo puikiai. Vėliau mokiniai piešė pagrindinius “Grybų karo“ veikėjus, kurie papuošė bibliotekos stendą.


Pirmokų apsilankymas bibliotekoje „O spalvingoji knygele, vesk mane į savo šalį…“

Rugsėjo 20 dieną 1a klasės mokiniai kartu su mokytoja V. Palšyte – Lašiene aplankė gimnazijos biblioteką, norėdami daugiau sužinoti apie bibliotekoje gyvenančias knygas. Bibliotekininkė J. Kurauskienė papasakojo pirmokėliams apie biblioteką, kaipėjoje reikėtų elgtis, paaiškino bei parodė kur ir kaip reikėtų ieškoti tinkamų knygų. Mažieji skaitytojai noriai ieškojo knygučių, vartė jas, džiaugėsi gražiomis iliustracijomis, bandė skaityti.

Išeidami pirmokai pažadėjo kuo greičiau pažinti visas raideles, išmokti jas jungti į žodžius, kad galėtų patys skaityti ir džiaugtis paslaptingu knygų pasauliu.



2018-2019 m. m.



Atrask iš naujo knygą

Birželio 6 dieną 4 klasės mokiniai su mokytoja V. Palšyte-Lašiene lankėsi bibliotekoje, kur vyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka: “Atrask iš naujo knygą“. Mokiniai kartu su mokytoja ir bibliotekininke J. Kurauskiene aptarė, skaitė ir ieškojo įžymių žmonių sentencijų apie knygą ir jos vertę. Visi darbavosi. Pasidalinus grupelėmis, dalis mokinių piešė veikėjus (berniuką ir mergaitę), kita dalis kirpo spalvotus balionus, į kuriuos užrašė sentencijas. Savo gražiais darbais papuošėme bibliotekos stendą. 


Velykinė dovana

Balandžio 11-15 dienomis priešmokyklinukai 1b, 2b mokiniai su mokytojomis ir bibliotekininke J. Kurauskiene ruošėsi gražiausiai pavasario šventei – Šventom Velykom.  Bibliotekininkė su mokiniais trumpai prisiminė šios šventės papročius, simboliką, linksmuosius žaidimus ir jų reikšmę. Antrą Velykų dieną skubame aplankyti gimines ir artimuosius, apsikeisti smulkiomis dovanėlėmis, tad kiekvienai klasei buvo pasiūlyta pasigaminti velykinį atviruką – dėžutę, kuriuose galima užrašyti šiltus palinkėjimus ir paslėpti saldų niekutį. Visi dirbo išsijuosę, atsiraitoję rankoves… Darbai pranoko lūkesčius. Išeidami mokiniai padėkojo už puikiai praleistą laiką ir džiaugėsi pagamintomis velykinėmis dovanėlėmis. 


 „Mano baubukas“

Kovo 12 d. bibliotekininkė J. Kurauskienė aplankė priešmokyklinukus ir pristatė A. Noll knygą „Man reikia baubo“. Ji teiravosi vaikų, gal kas nors turi savo monstriuką? Kilo tikras minčių lietus. Vieni  besišypsantis, kiti įdėmiai nagrinėjantys kiekvieną knygelės puslapio iliustraciją, klausėsi garsinio skaitymo. Išklausę, nusprendėme, kad baubukai gali būti visokie: ir linksmi, ir baisūs, ir geri, ir pikti, ir netgi mokantis gerų dalykų. Vėliau visiems buvo pasiūlyta nupiešti savo baubuką. O baubukų būta visokių! Visus juos galite pamatyti mūsų gimnazijos bibliotekos ekspozicijoje. 


„Užgavėnių belaukiant“

Šiandien Užgavėnių neįsivaizduojame be kaukių ir blynų. Tam, kad tinkamai išgąsdintume žiemą ir prisikviestume pavasarį, gaminome kaukes, sočiai ir daug kartų valgėme. O vasario 26 dieną bibliotekininkė J. Kurauskienė  lankėsi svečiuose pas ketvirtokus, norėdama papasakoti mokiniams apie Užgavėnių šventę,  jos papročius ir pagrindinius personažus. Ketvirtokams buvo demonstruojamos skaidres, kurias padėjo pristatyti K. Pukalskas, o bibliotekininkė aptarė įdomesnes vietas. Vėliau mokiniai piešė persirengėlių kaukes.
Prie užgavėnių kaukių kūrimo prisijungė ir būrelio „Krakatukų darbeliai“ ugdytiniai. Kaukes gamino iš popieriaus, kartono, audinio, puošė kailiu, siūlais, audinio atraižomis, sezalio plaušu, kaspinais.
Gavosi tikra kaukių fiesta, kuri eksponuojama mūsų gimnazijos fojė. Ateik pažiūrėti ir pasisemk idėjų savo kaukės kūrimui! 


„Aš jau skaitau“

Raidelė prie raidelės,
Skiemuo prie skiemenėlio,
Žodelis prie žodelio,
Ir sakinukas susidėjo…

Žiemišką sausio 15 ir 18 dienomis pirmokai su mokytojomis J. Malinauskiene ir R. Barutyte šurmulingai sugužėjo į biblioteką. Susėdus prie stalo mažiesiems skaitytojams buvo paaiškinta, kaip galima tapti bibliotekos lankytojais, kokių taisyklių reikia laikytis, ką pirmiausia reikia padaryti bei kur ieškoti knygelės, kuri ne tik tiktų, bet ir patiktų. Išklausę instruktažo, mažieji leidosi į knygų paieškas. Čia jiems padėjo ne tik bibliotekininkė, bet ir mokytojos. Linksmi ir laimingi savo pasirinkimu, pirmokėliai tuoj puolė jomis džiaugtis, o išeidami pažadėjo nepamiršti kelio į biblioteką. 


„Kalėdų belaukiant“

Gruodžio 14 ir 21 dienomis 3a ir 4 klasės mokiniai su mokytojomis N. Sadovskaja bei V. Palšyte – Lašiene lankėsi gimnazijos bibliotekoje.  Kalbėjomės apie artėjančias šventes – Kalėdas, jų reikšmę. Mokiniai pasidalino mintimis apie jų šeimose puoselėjamas tradicijas. Vėliau visi buvo pakviesti pasigaminti gražių kalėdinių atvirukų, kuriais pasveikino savo draugus ir artimuosius. 


„Kalėdinė bibliotekėlė“

Gruodžio 5 d. lankėsi patys mažiausieji skaitytojai, kuriems buvo pristatyta „Kalėdinė bibliotekėlė“. Su priešmokyklinukais buvo kalbama apie gražiausią metų šventę – Kalėdas, jos tradicijas, jų reikšmę, dovanas. Mažieji stebėjosi, kaip Kalėdų senelis spėja visiems pasaulio vaikams laiku įteikti dovanas. Buvo išsakyta daug minčių, bet nusprendėme, kad Kalėdų senelis be savo padėjėjų elnių nespėtų nieko padaryti. Tad priešmokyklinukai kirpo, spalvino, klijavo …. ir pagamino Kalėdų senelio padėjėjus – elniukus, kurie papuošė bibliotekos stendą.


„Šiaurės šalių literatūros savaitė“

Lapkričio 12-18 dienomis mūsų gimnazijos biblioteka prisijungė prie tradicinės Šiaurės šalių literatūros savaitės, švenčiamos visose Baltijos ir Šiaurės šalyse. Pagrindinis šio renginio tikslas – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant įvairias veiklas. Kiekvienais metais yra siūlomos skirtingos temos bei parenkami garsiniam skaitymui geriausi Šiaurės šalių rašytojų kūriniai. Tad šių metų literatūros savaitės tema – „Herojai šiaurėje“.  
Visą šią savaitę priešmokyklinukams bei 1-4 klasių mokiniams  buvo skaitoma ištrauka „Pepę aplanko vagys“ iš švedų rašytojos A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“. Vaikai susikaupę klausėsi ištraukos, kurią skaitė logopedė  L. Ivanauskienė, bibliotekininkės J. Kurauskienė ir L. Kazlauskienė bei patys mokiniai.  Pokalbiuose su mokiniais buvo išsiaiškinta kas yra herojus ir kokios jo savybės. Mokiniai pagal pateiktą apibūdinimą ar paveikslėlį, turėjo pasakyti apie kokį herojų kalbama.  Buvo piešiami pagrindinės herojes Pepės portretai, kurie eksponuojami gimnazijos bibliotekoje. Kviečiame visus pasigrožėti šiais darbais.


Pasaka apie draugus“

Rudeniškai vėsią rugsėjo 28 d.  šurmulingi ketvirtokai su mokytoja V. Palšyte-Lašiene lankėsi gimnazijos bibliotekoje, norėdami pasiklausyti L. Kurauskienės pasaką “Futbolininkas Utis“. Ketvirtokai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie ne visada gerą draugų įtaką, kuri baigėsi gerai. Vėliau su mokiniais kalbėjome apie draugystę, draugus. Užvirė diskusijos, kai pokalbiai pasisuko apie draugų pasirinkimą, t.y. kokiais kriterijais remiantis renkamės draugus. Ketvirtokai mielai dėstė savo potyrius. Nurimus diskusijų audroms mokiniai gavo po lapelį, kuriame turėjo parašyti draugo teigiamas ir neigiamas savybes, o norintys galėjo trumpai pristatyti. Kai kurie bandė spėti, apie kokį draugą kalbama. Pamoką baigėme patarle „Pasakyk kas tavo draugas ir pasakysiu kas, esi tu“. 


„Elgesys su knyga“

Rugsėjo 26 d. rytą 2b klasės mokiniai kartu su mokytoja L. Maslinskiene aplankė gimnazijos biblioteką, norėdami prisiminti per vasarą pamirštas ir jų laukiančias knygeles. Tądien susėdę prie stalų prisiminėme taisykles, vartėme įvairias knygeles, džiaugėmės vieni kitų surastomis iliustracijomis bei ieškojome netinkamo elgesio su knyga pėdsakų. Radę, rodėme vieni kitiems bei aiškinomės, kaip derėtų elgtis, kad įvairių nepageidaujamų pėdsakų būtų kuo mažiau. Po aiškinamojo-auklėjamojo darbo atsipalaidavimui antrokai klausėsi garsinio K. Kasparavičiaus istorijos skaitymo  apie „Trys knygas“ ir „Parkerį“. Vėliau mokiniai mielai iliustravo šias dvi istorijas. Išeidami antrokai atsisveikino bei pažadėjo, kuo greičiau baigti skaityti paimtas knygas, kad galėtų vėl apsilankyti bibliotekoje.


Priešmokyklinukų povandeninis pasaulis

Gegužės 25-27 d. lankėsi patys mažiausieji skaitytojai. Jiems buvo pristatyta K. Kasparavičiaus knyga „Povandeninė istorija“. Išklausę šios istorijos, įkvėpti bibliotekininkės J. Kurauskienės ir padrąsinti mokytojos L. Kazlauskienės,  vaikai kūrė savo povandeninį pasaulį. Dvi dienas su priešmokyklinukais dirbome: piešėme jūros dugną, klijavome dumblius, barstėme akmenukais jūros dugną bei darėme povandeninio pasaulio gyventojus – žuvytes, aštuonkojus, krabus, vėžlius, jūros žvaigždes. Mažieji aktyviai įsitraukė į šią veiklą bei dalinosi savo žiniomis apie jūros gyventojus. 


Povas – paukščių karalius

Žydras povas povinėja,
Uodegėlę rodinėja.
Ant jo plunksnų išskleistų,
Žėri tūkstančiai akių.

Gegužės 15 d. priešmokyklinukai su mokytoja L. Kazlauskiene lankėsi bibliotekoje, norėdami sužinoti apie nuostabaus grožio paukštį – povą. Bibliotekininkė J. Kurauskienė klausinėjo vaikus, ką šie žino apie šį paukštį: pasakas, pasakėčias, posakius ir t.t.  Būsimi skaitytojai sužinojo, ką reiškia posakis „pasipūtęs kaip povas“ ir kaip šis paukštis vertinamas Indijoje: laikomas karaliu paukščiu, kurio atvaizdas – laimės ženklas, nešantis visokeriopą sėkmę, pritraukiantis garbę ir klestėjimą, apsaugantis nuo bėdų. Vėliau vaikai ne tik klausėsi garsinio Šachrazados pasakos apie povą ir žvirblį skaitymo, bet ir piešė šį  paukštį.



2017-2018 m. m.



Žiedai  MAMAI

Margos,  švelnios pievų gėlės
Lenkia liaunas galveles,
Švelnios rankos motinėlės
Man švelnesnės už gėles.

Artėjant gražiausiai  pavasario šventei – Motinos  dienai priešmokyklinukai padedant bibliotekininkei Jolantai kūrė „Tulpių pievas“ savo mamoms. Vaikams buvo pristatyta įdomi technika – “šakutėmis“. Kūrybinio proceso metu vaikai dalinosi mintimis apie brangiausią pasaulyje – MAMĄ. Bibliotekininkė Jolanta  ir PUG pedagogė Lina perskaitė daugybę eilėraščių… 


Ir atrieda margos Velykos…

Kovo 23-30 dienomis gimnazijos bibliotekoje buvo įsikūrusios kūrybinės dirbtuvės. Šios gimnazijos 1-4 klasių mokiniai naudodami spalvotą popierių, klijus, žirkles, veltinį, džinsą, siūlus bei įvairias juosteles, kūrė velykinius atvirukus.
Prieš pradedant kūrybinį procesą, kiekvienos klasės mokiniams buvo trumpai papasakota iš kur kilo „Velykų“  pavadinimas,  apie velykinius papročius, žaidimus bei kaip švenčiamos Velykos svetur. Kūrybinio proceso rezultatai eksponuojami bibliotekoje. Paroda „Ir atrieda margos Velykos“ veiks visą balandžio mėnesį.


 

Skirtukai Lietuvos šimtmečiui

Kovo 20 – 27 dienomis gimnazijos bibliotekoje buvo organizuota priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokinių skirtukų paroda, kuri skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Mokiniai domėjosi Lietuvos istorija, gilinosi į simboliką, susijusią su Lietuva bei Lietuvos valstybingumo tautiniais simboliais. Kiekvienas knygų skirtukas skyrėsi savitu originalumu ir minties išraiška, atlikimo technika. Vieni mokiniai skirtukuose vaizdavo įžymias Lietuvos lankytinas vietas, objektus, kiti juose piešė tautinių raštų motyvus.
Vertinimo komisija atrinko po 2 geriausius darbus iš kiekvienos amžiaus grupės ir šie nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais bei dovanėlėmis. Mokinių kurti skirtukai džiugina kiekvieno atėjusio į biblioteką akį. 

20180508_132316 (600 x 337)


„Žiema, žiema, bėk iš kiemo“

Brrr… Sušalome į ragą!
Bet žiema mums nebaisi!
Štai, kaitri ugnelė spraga.
Tuoj sušilsime visi!
O tada jai pasakysim:
-Žiema, nusibodai! Štiš!
Kai iš kiemo ją išvysim,
Greit pavasaris prašvis!

Kaip ir kasmet, žiema turi įprotį užsibūti, nors ir nelaukiama, tad reikia mandagiai parodyti jai kelią namo. Vasario 13 dieną su priešmokyklinukais bei 3 klasės mokiniais aiškinomės, kas gi tos Užgavėnės, kokios jų tradicijos bei papročiai. Visi vaikai vienbalsiai pritarė, jog kaukės, persirenginėjimas, Morės deginimas, blynų valgymas, Lašininio ir Kanapinio kovos – tai pagrindiniai šios šventės aspektai. Svarbiausia – šią dieną daug ir riebiai pavalgyti, veidą paslėpti po kauke, šokti ir dainuoti, krėsti pokštus, garsiai trypti taip žadinti pavasarį, vyti lauk žiemą žodžiais: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“.  O kad būtų įdomiau, kaukes darėme patys: mažiausieji spalvino, o trečiokai gamino iš popieriaus, kartono bei puošė odos, kailio atraižomis, siūlais, sezalio plaušu. Linksmos, spalvingos, baisios,  su išretėjusiais dantimis burnoje nuo lentynų žiopso raganų, kaukų, velnių, giltinių kaukės.
Ši Užgavėnių kaukių paroda bus eksponuojama iki kovo 10 d.
Maloniai kviečiame apžiūrėti!


 

Pandos. Iš kur atsirado juodosios dėmelės?

Vasario 2 d. šurmulingi priešmokyklinukai su mokytoja L. Kazlauskiene lankėsi bibliotekoje norėdami sužinoti apie pandas ir iš kur jos turi juodas dėmeles. Bibliotekininkė klausinėjo vaikus, ką jie žino apie šias mielas meškutes, o taip pat pateikė įdomiausius faktus apie šiuos gyvūnus, jų ypatumus, gyvenimo būdą, mitybos įpročius, giminaičius. Vėliau priešmokyklinukai susidomėję klausėsi garsinio K. Kasparavičiaus istorijos skaitymo „Pandos“. Išklausius „bambukinių meškučių“ dėmelių atsiradimo istorijos, vaikams buvo pasiūlyta nuspalvinti, iškirpti bei suklijuoti po meškutę. Taip mūsų bibliotekoje apsigyveno būrys mielų, tingių bei mėgstančių graužti bambukinius ūglius meškučių.


Pirmokų apsilankymas bibliotekoje. „Kiškių mokykla“

Sausio 25 d. linksmai nusiteikę 1b klasės mokiniai su mokytoja L. Maslinskiene lankėsi gimnazijos bibliotekoje. Mokinius sutikusi bibliotekininkė J. Kurauskienė priminė pirmokėliams apie elgesį bibliotekoje, knygų grąžinimo bei paėmimo skaityti į namus tvarką. Vėliau 1b klasės mokiniai susidomėję klausėsi garsinio K. Kasparavičiaus istorijos skaitymo „Kiškių mokykla“.  Po skaitymo ir pokalbio apie pagrindinius personažus – gerąjį ir blogąjį kiškį, vaikams buvo pasiūlyta kūrybinė užduotėlė – pasigaminti kiškį – ilgaausį. Visi vaikai vienbalsiai nusprendė, jog darys gerąjį kiškį, kuris gerai mokėsi, atidžiai klausėsi mokytojo bei dirbo pamokų metu.
Išeidami pirmokai padėkojo bibliotekininkei už puikiai praleistą laiką ir pažadėjo dažniau lankytis bibliotekoje, skaityti knygas bei stropiau mokytis.


Kūrybinė valandėlė „Pradžiugink artimą atviruku“

Gruodžio 15 d. 3 klasės mokiniai su mokytoja J. Malinauskiene buvo pakviesti apsilankyti bibliotekoje.  Su trečiokais buvo kalbama apie artėjančią šventę, tradicijas, stebuklus. Pristatėme „Kalėdinę bibliotekėlę“. Vėliau gaminome gražius kalėdinius atvirukus, kuriais mokiniai galėjo pradžiuginti draugus bei artimuosius.


„Kalėdinės bibliotekėlės“ pristatymas

Gruodžio 8 d. lankėsi patys mažiausieji skaitytojai. Jiems buvo pristatyta „Kalėdinė bibliotekėlė“. Su vaikais buvo kalbama apie Kalėdų šventę, jos reikšmę, papročius. Mokytoja L. Kazlauskienė pamokėlių metu su vaikais skaitė M. Kunnas knygą „Dvylika dovanų Kalėdų seneliui“. Ją aptarę, bibliotekoje gaminome Kalėdų senelio padėjėjus – nykštukus.


Baladė „Jūratė ir Kastytis“

Lapkričio  21 d. smalsūs antrokai su mokytoja N. Sadovskaja apsilankė gimnazijos bibliotekoje, norėdami pasiklausyti Maironio baladės „Jūratė ir Kastytis“. Vaikai mielai klausėsi legendos apie mirtingojo žmogaus ir jūrų deivės meilę, pasibaigusią gintarinių rūmų griūtimi. Vėliau buvo pravesta viktorina. Atsakius į paprastus, bet gudriai užkoduotus klausimus, mokiniai buvo apdovanoti saldainiais-gintarais. Po to  antrokai iliustravo išgirstą baladę. Vieni vaizdavo jūrų deivę savo karalystėje, kiti – gintaro pilį, jūros gelmes ar jos gyventojus.

Moksleivių iliustracijas galima pamatyti bibliotekoje.


Renginys, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei

Lapkričio 13-19 dienomis vyko dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, populiarinanti Šiaurės šalių literatūrą bei skatinanti garsinį skaitymą. Tai jau tradicija tapusi mūsų gimnazijoje šventė suburianti priešmokyklinukus bei 1-4 klasių mokinius. Šių metų tema – Šiaurės salos, tad vaikams buvo skaitomos ištraukos iš suomių rašytojo M. Kunnas knygos „Lobių sala“. Vaikai susikaupę klausėsi skaitomų logopedės B. Skaidelytės, soc. pedagogės A. Lukšienės bei bibliotekininkių ištraukų. Su vaikais prisiminėme kas priklauso Šiaurės šalims, vardinome bei rodėme žemėlapyje. Sužinojome, kad yra nesuskaičiuojama gausybė salų, salų – valstybių bei didžiausios pasaulyje sala – Grenlandijos. Priešmokyklinukai žiūrėjo animacinį filmą “Lobių sala“ bei išmoko piratų mankštą.  O 1-4 klasių mokiniai su vadovais mielai pasinėrė į kūrybinį darbą, ieškojo „Neatrasto salyno Šiaurėje“.

Klasių darbeliai eksponuojami mūsų gimnazijos fojė. Kviečiame visus pasigrožėti darbais!


Integruota veikla „Medžiai tarp mūsų“

Spalio 6 dieną  bibliotekininkė J. Kurauskienė ir mokytoja J. Malinauskienė vedė integruotą pamoką apie medžius. Bibliotekininkė Jolanta Kurauskienė aplankė smalsiuosius trečiokus, kur pristatė  G. Isoko „Enciklopedinę miško knygą“. Vaikai žiūrėjo skaidres bei klausėsi išmaniųjų robotukų pasakojimo apie medžius: ąžuolą, beržą, uosį, pušį, eglę, maumedį, šermukšnį, drebulę ir kt. Trečiokai pasitikrino ar daugelį medžių yra žinomi. Sužinojo,  kaip  minėti medžiai atrodo, kad visi medžiai turi šaknis, kamieną, šakas, lapus ar spyglius, vaisius-sėklas. Atpažintus medžius  bei krūmus skirstėm į grupes: lapuočiai, spygliuočiai ir krūmai, matavome medžių apimtis bei nustatinėjome pagal tai jų amžių. Visi pamąstėme, kuo naudingi medžiai žmogui bei žemei.

Veiklą tęsėme bibliotekoje, kur  miklindami protą „minėme mįsles-pinkles“ apie medžius ir krūmus. O žinių užtvirtinimui internetinėje svetainėje sprendėme testą “Ar pažįsti Lietuvos medžius?“ Greičiausieji mįslių atsakymuose bei teisingai išsprendusieji testą buvo apdovanoti.

Užsiėmimą baigėme piešdami medžius. Žingsnis po žingsnio ir  baltuose popieriaus lapuose išdygo įvairiaspalviai medžiai bei krūmai. 

Visus mielai kviečiame į biblioteką pažiūrėti 3 klasės mokinių parodos “Medžiai tarp mūsų“.


Paroda skirta 2017-ųjų metų įžymioms datoms paminėti

 



2016-2017 m



Kūrybinė valandėlė „Gražiausi žiedai Mamai“

Mamytė mylima,
Tu – laimės pasagėlė.
Mamytė – tu daina,
Tu – mano pasakėlė.
Mamyte, tu šilta
Saulytė dieną blausią.
Tu pievoj atrasta
Gėlytė raudoniausia.
Galėčiau daug vardų
Tau šiandien sumanyti.
Gražesnio nerandu
Už mieląjį –  Mamytė.
(O. Morkūnaitė)

Pirmasis gegužės sekmadienis – nuostabiausia pavasario šventė – motinos diena. Sakoma, kad MAMA – gražiausias žodis, kurį ištaria žmogaus lūpos. Tą dieną visi skubame net iš tolimiausių kampelių aplankyti savo mamas, pabūti su jomis, pasakyti Ačiū, kad visada yra šalia. O geriausia dovana mylimai mamai – gražiausi žodžiai. Ta proga bibliotekininkė  J. Kurauskienė pakvietė pačius mažiausius į mūsų gimnazijos biblioteką kūrybinei valandėlei „Gražiausi žiedai mamai“. Priešmokyklinukai su didžiule meile ir kruopštumu, padedami bibliotekininkės ir mokytojos J. Misevičienės, ruošė dovanėles artėjančiai  mamyčių dienai: darė atvirukus mamytėms bei užrašė šilčiausius žodžius. 


 

Pirmieji pavasario žiedai

Kupinas gyvybingos energijos, nešdamas optimizmą ir gerą nuotaiką, žengia pavasaris, apdovanodamas mūsų akis ir širdis tūkstančiais spalvingų žiedų. Kovo mėnuo Lietuvoje dar nedžiugina spalvingais ir trapiais pavasariniais žiedais, tačiau jau balandžio mėnuo pradeda mus lepinti pačiais ryškiausiais gėlių žiedais. Balandžio 28 dieną bibliotekininkė J. Kurauskienė suorganizavo 1A klasės mokiniams pažintinę pamokėlę „Pirmieji pavasario žiedai“. Su mokiniais kalbėjome apie  pirmuosius pavasario požymius, pražystančias pirmąsias gėles bei jų įvairovę, žiūrėjome skaidres, bandėme prisiminti pavasarinių augalų pavadinimus. Pirmokai išgirdo ne vieną įdomų faktą bei legendą apie pavasario gėles. O neišvaizdūs pilki akmenukai pavirto labiausiai patikusiomis gėlėmis. 


 

Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

Balandžio 26 dieną gimnazijos salėje vyko 1 – 4 klasių mokinių susitikimas su vienu populiariausių vaikų rašytojų Vytautu Račicku. Susitikimą pradėjo ketvirtokai, parodydami kelias nuotaikingas inscenizacijas pagal rašytojo knygos „Šokoladas iki pirmadienio“ ištraukas (mokytoja S.Verbaitienė). Vėliau rašytojas mokiniams papasakojo apie save ir savo kūrybą, paskaitė keletą kūrinių ištraukų. Mokiniai įdėmiai klausėsi, o paskui  kūrėjui pateikė daugybę juos dominančių klausimų: koks rašytojas buvo vaikystėje, kiek knygų yra parašęs ir ką planuoja dar sukurti, kiek truko vienos ar kitos knygos parašymas, kokia pati mylimiausia autoriaus knyga ir dar daug kitų. Susitikimo pabaigoje bibliotekininkė padėkojo rašytojui už skirtą jauniesiems skaitytojams laiką ir palinkėjo, kad būsimos istorijos „Aštuntosios  šlepetės“ pradžia būtų užrašyta padovanotame bloknote su gimnazijos logotipu. Visi norintys turėjo galimybę įsigyti knygų su rašytojo V. Račicko palinkėjimais ir autografu.

Bibliotekininkės Lina ir Jolanta


 

Pavasariniai paukščiai

Guvūs antrokai drauge su mokytoja J. Malinauskiene balandžio 13 dieną klegėdami sugužėjo į  gimnazijos bibliotekoje organizuotą renginį „Pavasariniai paukščiai“. Čia su  mokiniais kalbėjome apie pavasarį švenčiamas lietuvių liaudies šventes, klausėmės paukščių garsų, jų pamėgdžiojimų ir eilėraščių apie giesmininkus bei  minėme mįsles. Antrokai puikiai prisiminė bei įtvirtino gamtos pažinimo pamokose įgytas žinias apie  pavasarį parskrendančius paukščius. Už kiekvieną įmintą mįslę ar atpažintą paukščio garsą mokiniai buvo apdovanoti jūros akmenukais, kurie vėliau išradingose jų rankose virto gėlėmis ir paukščiais.

Kviečiame užsukti į biblioteką pasigrožėti darbeliais!


 

PIRMOJI ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse bus rengiama devynioliktą kartą, o Šiaurės šalyse bus jau dvidešimtą. Tai jau tradicija tapusi šventė, suteikianti proga vaikams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį.

Šiais metais,  lapkričio 14 – 20 d.,  pirmą kartą į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginių ciklą įsiliejo Maišiagalos Algirdo gimnazijos priešmokyklinės grupės vaikai bei 1-4 klasių mokiniai. Šiaurės šalių bibliotekos savaitės temos kasmet keitėsi: „Magiška Šiaurė“ (2010), “Humoras Šiaurėje“ (2011), „Įvairialypė Šiaurė“ (2012),“Žiema Šiaurėje“ (2013), „Troliai Šiaurėje“ (2014), „Draugystė Šiaurės šalyse“ (2015). Šių metų tema – ateitis Šiaurės šalyse. Savaitės renginiai prasidėjo tradiciniu garsiniu skaitymu. Šį kartą vaikai klausėsi norvegų rašytojo Stiano Hūlės knygos „Garmano vasara“ teksto ištraukos.  Įspūdžiams sustiprinti, projektoriaus ekrane buvo rodomos teksto iliustracijos.

Pirmąją dieną lankėsi patys mažiausieji ir žiūrėjo animacinį filmą, kurį aptarė ir iliustravo savo piešiniais. Kitomis dienomis, mielai prisidėjusios soc. pedagogė A. Lukšienė, buvusi mūsų gimnazijos mokinė – praktikantė  D. Lomteva, direktorės pavaduotoja ugdymui V. Giedraitytė ir bibliotekininkės J. Kurauskienė ir L. Kazlauskienė, dalinosi žiniomis apie Šiaurės šalis, nagrinėjome žemėlapį, kokios tai šalys. Pasinaudodami „Garmano vasaros“ siužetu, su vaikais buvo kalbama, ką reiškia baimintis ar džiaugtis, kokios būna baimės. Klausinėjome vaikų, ar jie prisimena, ką patys išgyveno prieš išeidami į mokyklą. Ar jie dėl kažko nerimavo? O gal širdy spurdėjo džiaugsmingas nekantravimas? Išlaisvinę vaizduotę, bandėme įsivaizduoti, kokia gi bus pirmoji Garmano diena mokykloje.

Ateitis – tai kas mus visus vienija, su ja mes visi vienaip ar kitaip esame susiję. Vieni apie ateitį svajojame kaip apie jaudinantį ir galimybių kupiną laiką, kiti dėl jos nerimaujame ar netgi prisibijome. O gal ateitis yra tiesiog visa ko mišinys?

Tikimės, kad pristatydami šį kūrinį skatinsime visus pamąstyti apie savo baimes bei ateitį.



„Rudenėlio takeliu“

Rudeniškai vėsią spalio 27 d.  linksmai nusiteikę antrokėliai su mokytoja J. Malinauskiene lankėsi organizuojamoje eilėraščių garsinio skaitymo valandėlėje  rudens tema – „Rudenėlio  takeliu“. Vaikai  ne tik klausėsi bibliotekininkės skaitomų  žinomų lietuvių poetų, kaip M.  Vainilaičio, V. Palčinskaitės, V. Nemunėlio, S. Nėries, J. Degutytės  eilėraščių, bet ir patys skaitė, aktyviai dalyvavo menant mįsles, sudedant ir paaiškinant  patarles.  Skaitomi eilėraščiai – „Rudenio arimuos“, „Rudenėlio spalvos“, „Rudenėlio vaišės“, „ Dėdė Rudenėlis“, „Rudenėlio juokas“ ir kiti, puikiai perteikė rudens tematiką. Vėliau vaikai rudeniškos gamtos spalvų įvairovę perkėlė į savo baltus popieriaus lapus.

Už aktyvų dalyvavimą, aštrų protą, įžvalgumą,  buvo apdovanoti rudens gerybėmis, pieštukais bei saldainiais.



Susipažinkime, aš – knyga

Paskutinę rugsėjo mėnesio dieną į biblioteką sugužėjo gimnazijos mažiausieji  – priešmokyklinukai, dalyvauti pamokėlėje „Kas yra knyga“.Vaikams buvo pasakojama, kad visi turi savo namus ir juose gyvena, tad ir knygelės turi savo namelius –  biblioteką. O knygelių namuose yra laukiami visi – maži ir dideli. Čia galima puikiai praleisti laiką: skaityti knygas, žurnalus, enciklopedijas, žodynus, ieškoti informacijos internete, atlikti namų darbų užduotis ir kita.

Bibliotekininkė papasakojo daugiau apie knygeles: kokios jos būna, kaip reikia su jomis elgtis.  Vaikai taip pat dalinosi žiniomis apie knygas. Bibliotekininkė pasakojo apie knygos „drabužį“ – viršelį, kurį kuria dailininkas ir stengiasi, kad jis būtų gražus, išskirtinis, patrauklus.  Juk nuo viršelio prasideda ir pirmoji pažintis su knyga. Pakalbėjus apie knygeles, vaikams buvo pasiūlyta pažiūrėti trumpą filmą apie knygos gimimą.

Po pristatymo apie knygas ir jų viršelius, filmo peržiūros, vaikams buvo pasiūlyta kūrybinė užduotėlė – sukurti savo knygai viršelį, o mokytojos ir bibliotekininkė padėjo užrašyti knygelių pavadinimus. Mažųjų dailininkų galvelėse sukosi daug minčių ir idėjų, kurias stengėsi perkelti ant popieriaus.  Gimė daug įvairių margaspalvių knygučių su įdomiais pavadinimais.

Vaikai buvo raginami pavartyti knygeles, nes šios turi paslaptingas nematomas dureles, nematomus vartus, už kurių yra nuostabus vaizduotės ir svajonių pasaulis. Tik reikia tas dureles atverti ir drąsiai žengti į nuostabų knygų pasaulį.



Mažųjų skaitytojų apsilankymas bibliotekoje

                                                  Kaip nuostabu yra skaityti,

                                                  Ir pamatyti, kas gi vyksta.

                                                  Kada raidelės tampa žodžiais,

                                                  O žodžiai knygomis pavirsta…

Rudeniškai apniūkusį rytą, nuotaikingai nusiteikę, mažieji mūsų  pirmokai  apsilankė gimnazijos bibliotekoje. Mokinius sutikusi bibliotekininkė J. Kurauskienė supažindino su bibliotekoje esančia tvarka: mažiems skaitytojams buvo paaiškinta kaip galima tapti tikru bibliotekos lankytoju,  knygų išdėstymą lentynose bei jų paėmimą skaitymui. Vėliau pirmokėliai susidomėję klausėsi pasakojimo apie „Stebuklingas skraidančias Moriso Lesmuro knygas“ ir piešė  savo „skraidančias knygeles“. Už puikius piešinius, aktyvų dalyvavimą pokalbyje, įdėmų klausymąsi, kiekvienam pirmokui buvo įteiktas sąsiuvinis ir pieštukas.

Išeidami mažieji tarė nuoširdų „AČIŪ“ bibliotekininkei už puikiai praleistą laiką ir pažadėjo kuo greičiau išmokti skaityti bei tapti nuolatiniais bibliotekos lankytojais.

Belieka tikėtis, kad šis mažųjų apsilankymas bibliotekoje bus gražios draugystės su knyga pradžia.



2015-2016 m. m.

Projektas „Skirtukai – knygų draugai“

Lietuvos Respublikos Seimas 2016-uosius paskelbė bibliotekų metais, šia proga mūsų gimnazijoje balandžio mėnesį (18-26 d.) įgyvendintas bibliotekininkės Jolantos Kurauskienės parengtas projektas „Skirtukai – knygų draugai“ 1-4 klasių mokiniams.

Projekto tikslas – supažindinti vaikus su skirtukų atsiradimo istorija, suteikiant galimybę atskleisti savo meninius gebėjimus.          

Pirmajame projekto įgyvendinimo etape organizuotas skirtukų istorijos, siekiančios net Senovės Egipto laikus, pristatymas. Pristatyti ir netradiciniai, šiuolaikiški, dizainerių sukurti skirtukai.

Antrajame projekto etape mokiniai skirtukus gamino patys, stengėsi, kad skirtukai būtų kuo žaismingesni, originalesni ir įdomesni. „Knygų draugai“ vaikučių rankose įgavo pačias įvairiausias formas – nuo gėlės, kardo, kurpaitės, boružėlės ar baubuko iki smagios undinėlės ar linksmo tigriuko. Skirtukų gamybos technikos taip pat įvairios: vieni klijuoti, kiti gaminti pagal trafaretus, dekoruoti akmenukais, gėlėmis, treti – paprasčiausiai  nupiešti ar nuspalvinti, ketvirti – megzti, siuvinėti ir t. t.

Džiaugiamės nugalėtojais:

  • I vieta: Dominyka Abucevičiūtė (1 klasė), Mantas Kurauskas (1 klasė), Rusnė Mlynskytė (2 klasė), Artūras Babelis (3 klasė), Ieva Našlėnaitė (4 klasė);
  • II vieta: Aistė Didvalytė (1 klasė), Miglė Jakimčikaitė (1 klasė), Salomėja Šniūrevičiūtė (1 klasė), Laurynas Zizas (2 klasė), Paulina Barčenko (3 klasė), Marta Misevičiūtė (4 klasė), Gabija Baranovaitė(4 klasė);
  • III vieta: Evaldas Geglys (1 klasė), Rūta Misevičiūtė (1 klasė), Saulius Vansovičius (1 klasė), Majus Genys (2 klasė), Faustina Tamošiūnaitė (3 klasė), Gabrielė Žebrauskaitė (4 klasė).  Sveikiname Juos!

Apie 80 mokinių sukurtų skirtukų bus eksponuojama gimnazijos bibliotekoje iki spalio mėnesio. Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti mūsų mokinių darbais.

Viliamės, kad skirtukai nukreips mokinių žvilgsnius ir į knygas, paskatins jas atsiversti ir paskaityti.



Bibliotekinių įgūdžių ugdymo pamokėlė

Vasario mėn. gimnazijos bibliotekoje  mokiniams, kurie domėjosi biblioteka, joje vykdomomis veiklomis bei bibliotekininko darbu buvo pravesta bibliotekinių įgūdžių ugdymo pamokėlė, kurios tikslas – supažindinti vaikus su biblioteka, jos fondo išdėstymo tvarka.

Bibliotekininkė susirinkusiems papasakojo, kad biblioteka – tai knygų gyvenvietė, kur knygų lentynos  gatvės, o užrašai virš lentynų – gatvių pavadinimai, todėl labai svarbu naujoms knygutėms skirti teisingą „gyvenamąją vietą“ bei sutvarkyti dokumentus, o sugrįžusioms –  padėti atrasti savo namus.

Dalyvaudami pokalbyje, vartydami knygeles, vaikai aiškinosi knygos šifre užkoduotą informaciją, kaip surasti jos vietą lentynoje. Taip pat sužinojo, kad kiekviena „gatvė“ žymima sutartiniu ženklu – skaitmenimis nuo 0  iki 9 (pagal UDK).

Bibliotekininkė dėkoja 1, 3 klasės mokiniams, susidomėjusiems biblioteka ir joje  vykdomomis veiklomis.



Pirmokėliai skaito. Knygų „Grufas“ ir „Grufo vaikelis“ skaitymas, aptarimas ir pasakų personažų iliustravimas gimnazijos bibliotekoje

      



Dėkojame rėmėjams per 2015 metus padovanojusiems gimnazijos bibliotekai:

  • Kovo mėnesį labdaros fondas „Auginame ateitį“  padovanojo 73 leidinius už 127,92 €

        

  • Rugpjūčio mėnesį BĮ UAB TEV padovanojusiai 2 metodinius leidinius už 13,97 €

  • Gruodžio mėnesį fondui „Švieskime vaikus“ padovanojusiam 22 leidinius už 9,96 €. Daugiau apie šio fondo veiklą galite rasti čia

Kviečiame susipažinti su naujomis knygomis bei linkime malonaus skaitymo!



Pirmokėlių pirmoji pažintis su gimnazijos biblioteka

  



2014-2015 m. m.

Paroda  skirta  populiariausio vaikų rašytojo Vytauto Račicko kūrybai



Paroda skirta 2015-iems – Lietuvos regionų metams

   



Stendas skirtas 2015 įžymioms datoms

4

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS 2015-UOSIUS METUS PASKELBĖ:

 

  • Etnografinių regionų metais / Lietuvos Respublikos Seimo nutarimas: 2013 m., spalio 15 d. Nr. XII-564, Vilnius;
  • Mykolo Kleopo Oginskio metais / Lietuvos Respublikos Seimo nutarimas: 2014 m., birželio 3 d. Nr. XII-907, Vilnius;

JUNGTINĖS TAUTOS 2015-UOSIUS METUS PASKELBĖ

  • Tarptautiniais šviesos ir šviesos technologijų metais (International Year of Light andLight-based Technologies (IYL 2015));

UNESCO 2015-AISIAIS METAIS MINIMOS SUKAKTYS:

  • Sukanka 250 m., kai gimė kompozitorius, rašytojas, diplomatas Mykolas Kleopas Oginskis (1765–1833)


Parodos

Su trumpalaikėmis ir ilgalaikėmis parodomis kviečiame susipažinti užsukus į biblioteką.



1 (450 x 600)2014 metais minime Kristijono Donelaičio 300 – ąsias gimimo metines. Šiai gražiai sukakčiai paminėti sausio 28 dieną skirsime meninio skaitymo konkursą. 

Sausio 1-ąją Tolminkiemyje paminėtos K.Donelaičio gimimo 300-osios metinės. www.donelaitis.info/   svetainės skyrelyje „Vaizdai“ galima rasti nuotraukas iš šio renginio, taip pat pamatyti, kaip K.Donelaičio Tolminkiemis atrodo dabar.

Plačiau susipažinti su šia didinga asmenybe galite užsukę į biblioteką ir apžiūrėję šiai progai skirtą parodą.

 



2013-04-04 13.21.43Dėkojame Alvarui Kielai, dovanojusiam mokyklos bibliotekai  naują Vytauto V. Landsbergio knygelę „Berniukas ir žuvėdros“.

„Skaičiau ir likau sužavėta. Nepaprastai jautri istorija, jaudinanti iki ašarų. Su mama nusprendėm, kad ji skatina susimąstyti apie tai, ką turime ir vertinti.“ – Marta Misevičiūtė.

 

 



P1150007Ištarkime Lietuvos gynėjams:
                      „Jūs esate gyvi, nes esame mes“

Išreikšti pagarbą žuvusiems tą lemtingąją sausio 13 – ąją galime ne tik tylos minute, bet ir stabtelėję susipažinti su tais, kurie gyvena ir kuria Lietuvoje. 

 

Vienas iš tokių kūrėjų yra Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario, Vytauto Landsbergio, sūnus, Vytautas V. Landsbergis:

poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius, bet svarbiausia  –  vaikų literatūros autorius, parašęs 37 knygas, iš kurių net 29 yra skirtos vaikams – Lietuvos ateičiai…

Mokyklos bibliotekininkės ta proga surengė Vytauto V. Landsbergio knygelių (kurių net 10 yra mokyklos bibliotekoje) parodėlę ir tiki, kad domėjimasis, skaitymas, augimas kartu su rašančiais, kuriančiais Lietuvoje – būtent šie dalykai įprasmina Lietuvos gynėjų auką: „Jūs esate gyvi, nes esame mes“

.



Populiariname tautosaką

Mokyklos bibliotekininkė ir teatro mokytoja Judita Norvaišaitė pastatė spektaklį pagal lietuvių liaudies pasaką „Kibirkštėlė“ ir 2013 m. gruodžio 5 d. parodė jį Ukmergės vaikų globos namuose gyvenantiems vaikams. Šių metų sausio 23 d. tą patį spektaklį teatro būrelį lankantys moksleiviai vaidins Maišiagalos vaikų lopšelyje – darželyje.

Džiaugiamės, turėdami įrengtas skaitymo ir kompiuterines darbo vietas bibliotekoje. Laukiame lankytojų 🙂

Skip to content