Atvelykio šventė

2018-04-10 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Pirmą dieną po atostogų vaikus pasitiko ne tik pavasariškai šiltas oras, bet ir Atvelykio šventė, kurią organizavo 5a klasės mokiniai su klasės vadove Aida Lukšiene. Atvelykis – tai Velykų pakartojimas, jis užbaigia Velykų savaitę. Ypač daug dėmesio šią dieną derėtų skirti vaikams, nes tai jų šventė. Vaikai, stebėję suaugusiųjų per Velykas atliekamus ritualus, per Atvelykį gali juos pakartoti. Tai diena, kai vėl galima džiaugtis margučiais, kiškio pyragais, Velykės dovanėlėmis. Atvelykis,  dar vadinamas Velykėlėmis, švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų. Tą dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, linksminamasi.
Mokykloje šventė prasidėjo margučių paroda, kurioje visos klasės pristatė spalvingiausius margučius. Norėtume išskirti priešmokyklinio ugdymo grupės  (vadovė Lina Kazlauskienė), 2b (klasės vadovė Nijolė Sadovskaja) ir 3 (klasės vadovė Jūratė Malinauskienė) klasių margučius ir jų velykines kompozicijas. Pertraukų metu pradinių klasių mokiniai linksmai klegendami varžėsi margučių ridenimo varžybose. Vieniems labai gerai sekėsi laimėti margučius, kiti buvo tik stebėtojais, tačiau nuo vaikų klegesio skambėjo visa mokykla.  Šventės pabaigoje vaikai dėkojo už turiningai praleistą laiką ir prašė šventę kartoti kitais metais.
5a klasės vadovė Aida Lukšienė