Edukacinė išvyka į Literatūrinį A. Puškino muziejų

2018-04-06 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Kovo 29 d. IIIG ir 8 klasių mokiniai drauge su rusų kalbos vyresniąja mokytoja Danute Stapulioniene dalyvavo edukacinėje išvykoje į Literatūrinį A. Puškino muziejų Vilniuje. Mokiniai susipažino su poeto biografija, kūryba ir ryšiais su Lietuva. Jie sužinojo apie poeto sūnaus Grigorijaus ir jo žmonos Varvaros gyvenimą Markučių dvare, XIX a. dvarininkų buitį, įpročius bei pomėgius. Mokinius sužavėjo dvaro autentiškumas ir istorija.
Mokiniai dalyvavo ir edukacinėje programoje rusų kalba „Romantizmo bruožai A. Puškino ir kitų poetų kūryboje“. Buvo nagrinėjamos pateiktos A. Puškino tekstų ištraukos, analizuojamas romantizmo epochos grožinių kūrinių turinys, raiška, kontekstas bei sąsajos su A. Mickevičiaus, Maironio ir kt. poetų kūryba.
Pasivaikščioję po parką, nusifotografavę prie paminklo poetui (skulptoriaus B. Vyšniausko ir architekto V. Nasvyčio, 1955 m.), įgiję naujų žinių, grįžo į gimnaziją.
                                    Rusų kalbos vyresnioji mokytoja Danutė Stapulionienė