MES PRISIMENAME, KODĖL ESAME LAISVI… Laisvės gynėjų dienos minėjimas

2018-01-15 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

Sausio 12 d., pagerbdami žuvusiųjų už mūsų laisvę atminimą, tradiciškai prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir dešimčiai minučių gimnazijos languose uždegėme atminimo žvakutes. Vėliau visa gimnazijos bendruomenė dalyvavo Metodinės tarybos inicijuotoje veikloje „Mes prisimename, kodėl esame laisvi…“. Jos metu kiekviena klasė, pašnekesių apie laisvę ir jos kainą fone, gamino neužmirštuolių puokštes – mūsų laisvės ir pagarbos už ją žuvusiems simbolį. Šias puokštes mokiniai, lydimi klasių vadovų, dovanojo Maišiagalos miestelyje esančioms švietimo, savivaldos, gydymo bei kitoms institucijoms. Institucijų darbuotojams, miestelyje sutiktiems praeiviams mokiniai prisegė ir neužmirštuolės žiedą – tragiškų įvykių atminimo ir laisvės svarbos priminimo ženklą.
Kiek žvarboką tos pačios dienos popietę susibūrėme miestelio bažnyčioje, kur už žuvusius Sausio 13-osios naktį aukotos šv. Mišios. Jų metu turėjome galimybę dar kartą apmąstyti mūsų tautos nueitą kovos už nepriklausomybę kelią, pagalvoti, ar pakankamai branginame krauju iškovotą laisvę, ar kartais, nevertindami galimybės gyventi laisvoje šalyje, nepaniekiname žuvusiųjų už ją atminimo… Tad atkurtos valstybės šimtmečio akivaizdoje Sausio 13-oji yra puiki proga palinkėti – būkime verti mums iškovotos laisvės!