Meduolių gamybos edukacija Maišiagalos tradicinių amatų centre

2017-12-18 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Gruodžio 13 ir 14 dienomis 2b ir 3 klasės mokiniai su mokytojomis J. Malinauskiene ir N. Sadovskaja aplankė Maišiagalos tradicinių amatų centrą, kur dalyvavo meduolių gamybos edukacijoje.
Meduolių kepimo tradicija gyvuoja nuo viduramžių. Tai bene pirmasis konditerinis gaminys, taip plačiai paplitęs ir išpopuliarėjęs visoje Europoje. Daugelyje šalių figūriniai meduoliai puošiami kalėdiniu laikotarpiu. Lietuvoje jie buvo kepami ne tik Kalėdoms, bet ir kitų švenčių proga, jais prekiauta turguose, jomarkuose. Kiekvienas kepėjas stengėsi suteikti meduoliams kuo patrauklesnę, įdomesnę formą, papuošti spalvotu glaistu. Populiariausios formos: širdelės, žvaigždės, arkliukų, paukštelių, žmonių ir kt. figūros.
Užsiėmimo metu mokiniai supažindinti su meduolių gaminimo tradicijomis, pateikti jų pavyzdžiai, demonstruojamas meduolių puošimas. Vaikai  ,,konstravo‘‘ ir dekoravo cinamonu kvepiančias Kalėdų senelio roges bei elnią:)