Tolerancijos rankos

2017-11-17 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Gimnazija jau dvyliktus metus mini Tarptautinę tolerancijos dieną. Aštuntus metus maloniai atsiliepiame į Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyvą šią dieną paminėti pilietine iniciatyva. Iniciatyvos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į tolerancijos reikšmę visuomenės gyvenime. Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – RANKOS. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Mūsų mokinių darbeliuose – tik geri darbai, sukurti viso pasaulio žmonių rankomis.
Jaunesnių klasių mokiniams mokytojai padėjo išsiaiškinti, o vyresnių klasių gimnazistams priminė žodžio „Tolerancija“ reikšmę, supažindino mokinius su pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos rankos“ idėja. Mokiniai kūrybingai įgyvendino pasiūlytą idėją: vieni piešė piešinius, kiti gamino iš popieriaus ir gipso rankas, darė koliažus, naudojo balionus ir pan.  Visgi mokiniai pripažino, kad turime būti tolerantiški visuomet, o ne tik minėdami Tarptautinę tolerancijos dieną.
Akcijos koordinatorė socialinė pedagogė Aida Lukšienė