Tarptautinę Tolerancijos dieną pasipuoškime TOLERANCIJOS APYRANKĖMIS

2010-10-28 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

Tarptautinė komisija nacių ir sovietų okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau aštuntus metus inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje. Kiekvienais metais kviečiamos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos vis kitomis formomis paminėti šią datą ir prisiminti, aptarti žodžio „tolerancija“ reikšmę bei prasmę.

Šių metų Tolerancijos dienos minėjimo idėją pasiūlė Kauno r. Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos Tolerancijos centras. Pasiūlyta idėja  pasigaminti Tolerancijos apyrankes, jomis pasipuošti lapkričio 16-ąją, likusias išdalinti visai mokyklos bendruomenei bei sutiktiems gatvėje praeiviams.  Tolerancijos dienos pilietinę iniciatyvą pasiūlyta vadinti „Tolerancijos apyrankė“. Prie šios pilietinės akcijos prisijungia ir mūsų mokykla.

Pilietinės akcijos „Tolerancijos apyrankė“ aprašymas:

Pilietinės akcijos tikslai:

·       išsiaiškinti bei prisiminti žodžio Tolerancija reikšmę;

·       aptarti su mokiniais – ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar vyrauja tolerancija vienas kito atžvilgiu;

·       prisiminti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus (Lietuvos okupacijų laikotarpiai)  ir rasti tolerancijos/ netolerancijos pavyzdžių mūsų istorijoje ar jos vertinime.

Pasiruošimas pilietinei akcijai:

·       Mokiniai supažindinami su pilietinės akcijos idėja ir pasiskirstomi darbai;

·       Tolerancijos apyrankei  pagaminti reikia:

1.    vašeliu nunerti paprastą juostelę (iš bet kokios(-ių) spalvos(-ų) siūlų);

2.    iškirpti iš popieriaus nedidelę skrajutę ir joje užrašyti informaciją apie Toleranciją ar Tolerancijos dienos svarbą;

3.    pritvirtinti popierinę skrajutę prie numegztos juostelės.

Užrašų ant skrajučių galimi variantai:

·       užrašyti paaiškinimus, kas yra Tolerancija,

·       informacija apie Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios minėjimo Lietuvoje paskelbimą / atsiradimą ar svarbą;

·       dabarties ar istoriniai Tolerancijos/ Netolerancijos pavyzdžiai.

Pilietinė akcija „Tolerancijos apyrankė“  lapkričio 16-ąją dieną:

·       Lapkričio 16 d. (antradienį), mokiniai mokykloje pasipuošia Tolerancijos apyrankėmis ir jas dalina mokiniams, mokytojams, kitiems mokyklos bendruomenės nariams ar į mokyklą užsukusiems svečiams. Jeigu gaunantysis apyrankę paklausia apie Toleranciją, dalinantysis paaiškina šio žodžio reikšmę ir jo svarbą mūsų visuomenei.

·       Mokyklos informaciniame stende pakabinamas informacinis plakatas apie Tolerancijos dieną.

·       Tolerancijos tema aptariama etikos, pilietiškumo pagrindų, istorijos, lietuvių ir užsienio kalbų  pamokose.

Mokykloje pilietinės akcijos „Tolerancijos apyrankė“ koordinatorė – socialinė pedagogė, etikos mokytoja Aida Lukšienė.

Kviečiame visus aktyviai dalyvauti !!!