Inkilų kėlimas Dūkštų girininkijoje

2017-04-03 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Siekiant įprasminti akademiko prof. Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą, skatinant gyventojų pilietiškumą ir socialinį aktyvumą, Generalinė miškų urėdija kovo 27-31 dienomis visoje Lietuvoje  organizavo inkilų kėlimo akciją „Paukščiai grįžta namo 2017“. Kasmet šioje akcijoje bendradarbiaudami su Dūkštų girininkija dalyvauja ir mūsų gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Ne iš kelmo“ dalyviai.
Kovo 31 d. dulksnojant lietučiui išsiruošėme į mišką. Tikram gamtos mylėtojui joks oras ne kliūtis pabūti miške, pasigrožėti pavasarėjančios gamtos ženklais, išgirsti džiaugsmingą sugrįžusių paukščių giesmę, kliokiančių upokšnių čiurlenimą, miško medžių šlamėjimą. O gerai nuotaikai esant ir darbas greitai einasi, todėl ilgai netrukus inkilai buvo sukabinti, pamiškės aplakstytos, pakrūmės išlandžiotos ir prie Elniakampio ežero įrengtoje poilsiavietėje susiburta girininkų surengtoms vaišėms, juk gamtoje tikrai niekas nesiskundžia blogu apetitu. Bet laikas greitai bėga, turėjome grįžti prie įprastų darbų, todėl atsisveikinome ir pažadėjome dar ne kartą sugrįžti.
Ačiū visiems dalyviams, jūs tikri šaunuoliai!
Geografijos mokytoja Daiva Petkauskienė