Antrokų apsilankymas gyvajame Lėlių muziejuje

2022-03-18 Be kategorijos Be kategorijos @en 0
Kovo 18 d. 2b klasės mokiniai kartu su klasės mokytoja aplankė teatrą „LĖLĖ“ – gyvąjį Lėlių muziejų. Muziejaus ekspozicija jaukiai įkurdinta keliuose nedideliuose kambarėliuose šalia Mažosios salės. Viskas čia tvarkingai sudėliota – daugybė lėlių, kaukių, scenografijos elementų… Ekspozicija nuolat atnaujinama, todėl muziejus ir pavadintas „gyvuoju“. Teatro žinovas, režisierius ir dailininkas Rimas Driežis papasakojo istoriją, parodė lėles, kurios teatre išlikę nuo XX a. Režisierius parodė mechanizmus, kuriais valdomos lėlės, bei kokių lėlių būna pagal jų funkcijas ir valdymą. Kaip atsirado žodžio „marionetė“ pavadinimas?
Mokiniai aplankė kelias ekspozicijos sales, klausėsi pasakojimų apie teatro istoriją, viduramžiais veikusius lėlių teatrus, Lietuvoje vykusius lėlių telespektaklius bei kaip šiandien gyvena teatras „LĖLĖ“.
2b klasės mokytoja Nijolė Sadovskaja