Respublikinė olimpiada

2020-03-09 Be kategorijos 0

Kovo 6 d. Druskininkuose vyko respublikinė Lietuvių gimtosios kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazijos IIG klasės mokinė Meda Šufinskaitė. Šiemet olimpiadoje savo jėgas išbandė 128 Lietuvos mokyklų mokiniai, taip par nemažai mokinių buvo iš užsienio lietuviškų mokyklų. Atvykusius maloniai pasitiko Druskininkų ,,Ryto” gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Po registracijos mokiniai buvo pakviesti atlikti lietuvių kalbos ir literatūros testo užduočių. Jas sudarė VU dėstytojai, todėl užduotys buvo gana sunkios, dalyviams teko gerai pasukti galvas. Vėliau, po pietų, mokiniai rašė esė. Šiam darbui atlikti taip pat buvo skirtos dvi valandos. Taigi teko labai greitai dirbti. Kol mokiniai dirbo, mokytojai klausė Lietuvių kalbos instituto bendrinės kalbos tyrimo centro vyriausiosios mokslo darbuotojos dr. Ritos Miliūnaitės pranešimo „Ką šiandien reiškia kūrybinė kalbos galia ir kaip ją pažadinti?“
Nors šį kartą nieko nelaimėjome, labai nenusiminėme, nes tai ne vien galimybė laimėti, bet ir proga įgyti daugiau patirties ir pasitikėjimo savimi.
Medai norime palinkėti sėkmės kitose olimpiadose!
Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja D.Čatrauskienė