Išvyka į VU Medicinos fakultetą

2018-11-13 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

Biologijos ir chemijos mokytojų metodininkių Renatos Dikčiūtės ir Audronės Vaitkevičienės suburti, medicinos studijomis besidomintys, IG-IVG klasių mokiniai šių metų lapkričio 12 dieną lankėsi Vilniaus universiteto medicinos fakultete. Pirmiausiai medicinos muziejuje dėstytoja Irma gimnazistus supažindino su medicinos ir fakulteto istorija. Gimnazistai įdėmiai tyrinėjo XIX-XX a. mumiją, senovinius medicinos instrumentus, buvusio dekano Salezijaus Pavilonio darbo vietą.

Patologijos skyriuje pamatė neišsivysčiusius embrionus, Siamo dvynius bei vėžio paveiktus audinius. Buvo sunku patikėti, kad tai – ne modeliai. Penktame kurse gydomąją mediciną studijuojantis Dominykas gimnazistus supažindino su studijų programomis, medicinos mokslų subtilybėmis, pristatė ir pagrindinę pirmojo kurso discipliną – anatomiją. Mokinius ypač sudomino fakultete esanti viena didžiausių pasaulyje žmonių kaukolių kolekcija, žmogaus organų preparatai. Studentas paskatino gimnazistus stropiai mokytis, domėtis gamtos mokslais ir studijuoti Vilniaus Universitete. Išvyka buvo labai naudinga, nes padėjo pagilinti jau turimas žinias bei paskatino dar labiau stengtis siekiant užsibrėžto tikslo – susieti savo gyvenimą su medicina.