Pažintinė ekskursija po Molėtų kraštą

2018-11-09 Be kategorijos Be kategorijos @en 0

Spalio 26 d. 1a, 2a ir 5a klasių mokiniai su mokytojomis Sonata Verbaitiene ir Ramute Barutyte išsiruošė pakeliauti po Molėtų kraštą. Pirmiausia vaikai aplankė Molėtų observatoriją. Observatorijoje dalyvavo edukacinėje pamokoje apie dangaus kūnus, apžiūrėjo didžiausią Lietuvoje teleskopą, per kurį mokslininkai stebi dangaus kūnus.

Etnokosmologijos muziejuje, kuris įsikūręs Labanoro regioniniame parke, vaikai sužinojo, koks yra žmogaus ir žmonijos ryšys su kosmosu. Pakilo į 30 metrų aukštyje esančią muziejaus apžvalgos aikštelę, iš kur atsivėrė puiki Aukštaitijos miškų ir ežerų panorama. Mokiniai turėjo unikalią galimybę vienu metu išvysti šešis ežerus, iš paukščio skrydžio apžiūrėti kalendorinį akmenų ratą „Lietuvos Saulė“ – 30 metrų diską su aštuoniais spinduliais. Didieji apskritimo akmenys atgabenti iš visų Lietuvos apskričių. Šalia akmeninės Saulės išdėstyti planetų modeliai, sudarantys mūsų Saulės sistemą. Pamatė tolumoje stūksančias Aukštaitijos nacionalinio parko kalvas prie Tauragnų ežero, Molėtų ir Alantos miestelių bažnyčių bokštus. Pasigrožėję kvapą gniaužiančiais vaizdais, vykome į Dubingių žirgyną. Čia vaikai aplankė Mini Zoologijos sodą, kur susipažino su nuostabiais Dubingių žirgyno gyventojais: žirgais, poniais, kupranugariu, asiliukais, alpakomis, triušiais, vištomis, ožiukais, avelėmis, juodosiomis gulbėmis, povais, fazanais, stručiais ir kitais mielais gyvūnais. Šiame tikrame gamtos prieglobstyje didelį įspūdį paliko tikra stručių ferma ir japoniškas sodas.

Namo grįžome puikios nuotaikos, kupini neišdildomų įspūdžių.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Sonata Verbaitienė